عواقب ناگوار نقض توافق روسیه و اوکراین در ترانزیت گاز

© Sputnik / Ilya Pitalev /  مراجعه به بانک تصاویر گازپروم
گازپروم - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 29.10.2023
عضو شوید
تحلیلگر یوشکوف: لغو توافق گاز بین فدراسیون روسیه و اوکراین باعث افزایش قیمت ها در جهان می شود.
به گزارش اسپوتنیک، ایگور یوشکوف، تحلیلگر برجسته صندوق امنیت ملی انرژی طی مصاحبه گفت: پاره شدن توافقنامه ترانزیت گاز بین روسیه و اوکراین منجر به جهش قیمت ها در بازار جهانی گاز خواهد شد.
وی گفت: "فعلاً حجم ترانزیت کوچک است، اما از دست دادن آنها به معنای تحریک بیشتر کمبود گاز در بازار اروپا و افزایش قیمت است. اینطور نیست که بدون خط لوله اوکراین، اروپا یخ بزند، اما این یک عامل خواهد بود".
یوشکوف یادآور شد که این قرارداد تا 31 دسامبر 2024 اعتبار دارد. این کارشناس همان زمان پیشنهاد کرد که ترانزیت در بهار 2024 متوقف شود.
 ترانزیت نفت روسیه - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 09.08.2022
اوکراین ترانزیت نفت روسیه به مجارستان، جمهوری چک و اسلواکی را متوقف کرد
وی خاطرنشان کرد که ایالات متحده نقش مهمی را در این روند ایفا خواهد کرد - با فشار دادن اوکراین به چنین گام، آنها می خواهند روسیه را به طور کامل از بازار گاز در اروپا بیرون کنند.
پیش از این، الکسی چرنیشف، رئیس نفت گاز، گفته بود که قرار نیست اوکراین توافقنامه ترانزیت گاز روسیه به اروپا را که در پایان سال آینده منقضی می شود، تمدید کند.
روسیه و اوکراین در پایان سال 2019 قرارداد ترانزیت گاز را برای مدت پنج سال امضا کردند. بر اساس آن گاز پروم پمپاژ 65 میلیارد متر مکعب در سال اول و 40 میلیارد متر مکعب در چهار سال آینده را تضمین کرده است.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала