بازگشت انترنت به غزه

© AP Photo / Ariel SchalitАвиаудар израильских ВС по сектору Газа
Авиаудар израильских ВС по сектору Газа - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 29.10.2023
عضو شوید
بامداد یکشنبه پیوندهای انترنتی در مناطق مرکزی و جنوبی غزه به حالت عادی برگشت.
به گزارش اسپوتنیک، الجزیره به نقل از ستون نویس اش که موفق شد با مادرش در غزه تماس بگیرد، گزارش داد که انترنت پس از قطع کامل ارتباطات و انترنت از سوی مقام های اسرائیلی در نوار غزه دوباره برگشته است.
روز جمعه، شرکت مخابرات فلسطینی جوال، قطع کامل خدمات ارتباطی و انترنتی در نوار غزه را تایید کرد. اسحاق صدر، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات فلسطین، به اسپوتنیک گفت، که مقام های اسرائیلی علیرغم بررسی‌های سازمان‌های بین‌المللی، از اتصال دوباره ای پیوندهای تیلیفونی همراه و خدمات انترنتی که به صورت دستی در نوار غزه قطع کرده بودند، خودداری کردند.
Палестинцы выносят ребенка из-под обломков разрушенного жилого дома после авиаудара Израиля  - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 29.10.2023
لحظه به لحظه؛ آخرین رویدادهای 23 مین روز درگیری اسرائیل-فلسطین/10 هزار کشته + ویدیو و نگاره ها
"خبر عالی: من توانستم با مادرم در غزه تماس بگیرم و صدای او را بشنوم. به همه بگویید که ارتباط ضعیف است، اما وجود دارد. اکنون همه می توانند با اعضای خانواده خود تماس بگیرند. آیا کسی می داند تا چه مدت؟" -
این شبکه تلویزیونی پیامی از ماجد ابوسلام، ستون نویس خود در شبکه اجتماعی ایکس را نقل می کند: "خبر عالی: من توانستم با مادرم در غزه تماس بگیرم و صدای او را بشنوم. به همه بگویید که ارتباط ضعیف است، اما وجود دارد. اکنون همه می توانند با اعضای خانواده خود تماس بگیرند. آیا کسی می داند تا چه مدت؟".
پیش از این، ایلان ماسک، میلیاردر و کارآفرین امریکایی، گفته بود، که خدمات ارتباطی ماهواره‌ای استارلینک به سازمان‌های معتبر بین‌المللی ارائه‌دهنده کمک در نوار غزه ارائه خواهد شد.
درگیری در خاورمیانه
مناقشه فلسطین و اسرائیل با منافع ارضی طرفین مرتبط است و برای چندین دهه منبع تنش و جنگ در منطقه باقی مانده است. دور جدیدی از رویارویی پس ازیورش موشکی بی پیشینه ای اسرائیل از نوار غزه در صبح روز 7 اکتوبر آغاز شد. پس از گلوله باران گسترده، جنگجویان حماس وارد مناطق مرزی در جنوب کشور یهودی شدند و به سوی نظامیان و غیرنظامیان آتش گشودند و گروگان ها را نیز گرفتند. شاخه نظامی جنبش، گردان های القسام، عملیات سیل الاقصی را اعلام کرد.
در پاسخ، نیروهای دفاعی اسرائیل (IDF) عملیات شمشیرهای آهنین را در نوار غزه آغاز کردند. در جریان چند روز پس از یورش، ارتش اسرائیل کنترل همه ای مناطق پرجمعیت نزدیک مرز را به دست گرفت و یورش های هوایی بر هدف های، از آن میان غیرنظامیان، در محاصره را آغاز کرد.
افزون بر این، اسرائیل محاصره کامل غزه را اعلام کرد: تامین آب، غذا، برق، دارو و سوخت به حالت تعلیق درآمد. به گفته وزارت بهداشت فلسطین، شمار قربانیان نوار غزه از مرز هشت هزار نفر گذشته ونزدیک به 20 هزار نفر زخمی شدند. بیش از 1.4 هزار نفر در اسرائیل جان باختند که 20 نفر از آنها روس بودند. افزون بر این، برپایه برآوردهای مختلف، ممکن است تا 250 نفر در اسارت حماس باشند.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала