آژانس بین‌المللی انرژی اتمی غلظت تریتیوم آب استیشن هسته‌ای فوکوشیما-1 را ارزیابی کرد

© SputnikSeawater radioactivity levels on the West coast of North America resulting from cesium-137 and other radioactive materials spilled into the Pacific Ocean by Japan's crippled Fukushima nuclear plant are expected to peak in 2015
Seawater radioactivity levels on the West coast of North America resulting from cesium-137 and other radioactive materials spilled into the Pacific Ocean by Japan's crippled Fukushima nuclear plant are expected to peak in 2015 - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 28.06.2024
عضو شوید
آژانس بین المللی انرژی اتمی اظهار داشته است که غلظت تریتیوم در دسته ای از آب فوکوشیما-1 کمتر از حد مجاز است.
به گزارش اسپوتنیک، غلظت تریتیوم در دسته هفتم آب استیشن هسته ای آسیب دیده جاپانی فوکوشیما-1 که برای تخلیه به اقیانوس در نظر گرفته شده است، به طور قابل توجهی کمتر از حد تعیین شده است، این با تجزیه و تحلیل نمونه های گرفته شده توسط متخصصان آژانس بین المللی انرژی اتمی نشان داده شد.
در بیانیه آژانس آمده است: "کارشناسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی(IAEA) تأیید کرده‌اند که غلظت تریتیوم در دسته هفتم آب تصفیه‌شده رقیق‌شدهALPS که شرکت برق توکیو (TEPCO) تخلیه را از امروز آغاز کرد، بسیار کمتر از حد عملیاتی جاپان است". مشخص شده است که نمونه های از آب تصفیه شده توسط کارشناسان آژانس بین المللی انرژی اتمی مستقر در دفتر آژانس در محل اسیتشن هسته ای فوکوشیما-1 گرفته شده است.
Эксперты МАГАТЭ проверяют морепродукты в провинции Фукусима - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 02.11.2023
شرکت برق توکیو انتشار سومین دسته آب از نیروگاه اتمی فوکوشیما-1 را آغاز کرد
آژانس گفت: "به دنبال تجزیه و تحلیل مستقل در محل، آژانس تائید کرده است که غلظت تریتیوم در آب رقیق شده بسیار کمتر از حد عملیاتی 1500 بکرل در لیتر است و با میعارهای ایمنی بین‌المللی مطابقت دارد" جاپان قصد دارد به آزادسازی آب تصفیه شده آلپ به صورت دسته‌ای ادامه دهد.
آژانس قبلاً تأیید کرده بود که غلظت تریتیوم در شش دسته قبلی آب که در مجموع حدود 46500 متر مکعب بوده است نیز کمتر از حد عملیاتی بوده است. همانطور که آژانس یادآوری می کند، جاپان قصد دارد یک سری تخلیه کنترل شده از آب تصفیه شده آلپ را در طول چند دهه به دریا انجام دهد. ششمین دسته آب از 17 می تا 4 جون آزاد شد.
Премьер-министр Японии Фумио Кисида во время посещения аварийной АЭС Фукусима-1 - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 23.08.2023
تخلیه آب فوکوشیما-1: حتی در داخل کشور هم اتفاق نظر وجود ندارد
در 24 آگوست 2023، TEPCO شروع به رهاسازی آب در اقیانوس کرد که قبلاً برای خنک کردن راکتورهای آسیب دیده کار می کرد و سپس در سیستمALPS تصفیه شد. این سیستم به شما امکان می دهد آن را از 62 نوع رادیونوکلئید، به استثنای تریتیوم، تمیز کنید. این آب در مخازن غول پیکر در محوطه استیشن ذخیره می شود. تا به امروز تقریبا 90 فیصد از حجم 1.37 میلیون تنی آنها پر شده است.
علیرغم ادعای تپکو و مقامات جاپانی مبنی بر اینکه رهاسازی آب تهدیدی برای محیط زیست یا انسان ها نیست، چین و تعدادی دیگر از کشورها به شدت از چنین اقداماتی انتقاد کرده اند. به ویژه، جمهوری خلق چین واردات تمام محصولات بحیره جاپان را ممنوع کرد و کنترل های گمرکی روی سایر محصولات جاپان را تقویت کرد. Rosselkhoznadzor همچنین در 16 اکتوبر اعلام کرد که به اقدامات محدودکننده چین در مورد عرضه محصولات ماهی از جاپان می‌پیوندد.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала