زیان 20 میلیون دالری اسرائیل به فلسطین در هر روز

© Sputnik / Valeriy Melnikov /  مراجعه به بانک تصاویر Протестующие во время столкновений на границе Палестины и Израиля около Рамаллы
Протестующие во время столкновений на границе Палестины и Израиля около Рамаллы - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 14.06.2024
عضو شوید
وزیر اقتصاد فلسطین زیان های وارده به این کشور در اثر عملیات اسرائیل را ارزیابی و از زیان 20 میلیون دالری این کشور در هر روز خبر داد.
به گزارش اسپوتنیک، محمد العمور، وزیر اقتصاد فلسطین به اسپوتنیک گفت: اقتصاد فلسطین به دلیل تعطیلی کامل تولید در نوار غزه و تعطیلی جزئی در کرانه باختری به دلیل عملیات نظامی اسرائیل، روزانه نزدیک به 20 میلیون دالر ضرر می کند.
وزیر گفت: "اقتصاد فلسطین به دلیل تجاوزهای رژیم صهیونیستی که همه نیروهای محرکه اقتصاد را از کار انداخته است، زیر یک ضربه همه جانبه بی پیشینه قرار گرفته است. انتظار می رود اقتصاد فلسطین سودش را تا پایان سال روان 10 درصد از دست بدهد. ما روزانه نزدیک به 20 میلیون دالر به دلیل تعطیلی کامل نوار غزه و تعطیلی جزئی در کرانه باختری از دست می دهیم".
Наземная операция внутри сектора Газа, Палестина - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 12.06.2024
سازمان ملل اسرائیل را به جنایت های جنگی در غزه متهم کرد
یادآوری می کنیم، که اسرائیل در 7 اکتوبر 2023 مورد حمله موشکی بی‌پیشینه ای از نوار غزه قرار گرفت. پس از این، جنگجویان جنبش حماس فلسطین وارد مناطق مرزی شده و به سوی نظامیان و غیرنظامیان آتش گشودند و بیش از 200 گروگان را به گروگان گرفتند. به گفته مقامات، حدود 1.2 هزار نفر جان خود را از دست دادند.
نیروهای دفاعی اسرائیل عملیات شمشیرهای آهنین را در نوار غزه آغاز کردند که شامل حملات به اهداف غیرنظامی بود. اسرائیل محاصره کامل این منطقه را اعلام کرد: تامین آب، برق، سوخت، غذا و دارو متوقف شد.
به گفته وزارت بهداشت غزه، بیش از 37 هزار نفر کشته و حدود 84.5 هزار نفر زخمی شدند. نوار غزه عملا به دو بخش جنوبی و شمالی تقسیم شده است و اسرائیل در حال آماده شدن برای عملیات زمینی در رفح است که آخرین سنگر حماس محسوب می شود.
وزارت امور خارجه روسیه از طرفین خواست تا خصومت ها را متوقف کنند. بر اساس مواضع مسکو، حل و فصل تنها بر اساس فرمول مصوب شورای امنیت سازمان ملل با ایجاد کشور فلسطین در مرزهای 1967 با پایتخت آن در قدس شرقی امکان پذیر است.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала