کشته و زخمی شدن 5 طالب از سوی نیروهای جبهه مقاومت در کابل

© National Resistance Front of Afghanistanکشته شدن بیش از 300 جنگجوی طالبان در درگیری با جبهه مقاومت 
کشته شدن بیش از 300 جنگجوی طالبان در درگیری با جبهه مقاومت  - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 07.06.2024
عضو شوید
جبهه مقاومت ملی افغانستان با نشر خبرنامه ای از کشته و زخمی کردن 5 طالب در شهر کابل خبر داد.
به گزارشش اسپوتنیک، خبرگزاری جبهه مقاومت با نشر خبرنامه ای دیشب نوشت: "نیروهای جبهه مقاومت ملی افغانستان نزدیکای ساعت 7:55 ام‌شام، (پنج‌شنبه 17 جوزا- 6 جون) بر یک محل بازرسی ملیشه‌های گروه تروریستی طالبان در ساحه "لب‌جر" از مربوطات حوزه 15 امنیتی شهر کابل یورش بردند".
کشته شدن بیش از 300 جنگجوی طالبان در درگیری با جبهه مقاومت  - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 06.06.2024
کشته و زخمی شدن 4 طالب از سوی نیروهای جبهه مقاومت در فراه و هرات
این جبهه در ادامه درباره ای تلفات طالبان و نیروهای خودش نوشته است: "در نتیجه آن 3 طالب تروریست کشته و 2 تروریست دیگر زخمی شدند. در این عملیات‌ به نیروهای جبهه مقاومت ملی آسیبی نرسیده است".
این جبهه در پایان پیامش یکبار دیگر خاطر نشان کرده است، که نیروهای جبهه مقاومت ملی عملیات‌های هدفمند خود را در مناطق مختلف کشور به منظور برچیدن بساط ظلم و جنایت گروه تروریستی طالبان طرح و اجرا می کنند.
یادآوری می کنیم، که گروه طالبان پس از یک معامله پیچیده و پنهان با امریکا در دوحه پایتخت قطر، در پانزدهم ماه اگوست سال 2021 جنگجویان این گروه وارد کابل شدند و کنترل افغانستان را به دست گرفت.
در جریان دو هفته آخر ماه اگوست، تخلیه دسته جمعی شهروندان کشورهای غربی و افغانستانی های همکار با آنها از فرودگاه کابل که زیر نگهبانی نظامیان امریکایی بود، صورت گرفت. در شب 31 اگوست، ارتش ایالات متحده فرودگاه کابل را ترک کرد و به نزدیک به 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان پایان داد. در آغاز ماه سپتمبر همان سال، ترکیب دولت موقت تک قومی و تک گروهی طالبان افغانستان به ریاست محمد حسن آخوند که در دوره اول حکومت طالبان* سرپرست وزارت امور خارجه بود و زیر تحریم های سازمان ملل از سال 2001 بود، اعلام شد.
و از آن زمان تاکنون با رفتار تندروانه شهروندان افغانستان به ویژه بانوان را به تنگنا قرار داده است.
با وجود اعلان بخشش عمومی از سوی رهبر این گروه، اما جنگجویان این گروه تاکنون بیش از دو هزار نظامیان و کارمندان حکومت پیشین را زندانی، شکنجه و کشته اند.
در ماه های پسین یورش های جبهه های مخالف گروه طالبان بر جنگجویان این گروه افزایش پیدا کرده و تاکنون صدها تن از جنگجویان این گروه در یورش های جبهه های مخالف این گروه کشته و زخمی شده اند.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала