احمد مسعود: تغییر وضعیت دردآور کنونی کشور نیاز به یک پارچگی سراسری دارد

© @https://twitter.comرهبر مقاومت علیه طالبان: آماده هر نوع جنگ هستیم
رهبر مقاومت علیه طالبان: آماده هر نوع جنگ هستیم - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 04.06.2024
عضو شوید
رهبر جبهه مقاومت ملی افغانستان بار دیگر بر ضرورت شکل‌گیری وحدت و اجماع واقعی میان مردم افغانستان و همین‌طور همه نیروهای سیاسی تاکید کرد.
به گزارش اسپوتنیک، خبرگزاری مقاومت نوشت: احمد مسعود، رهبر جبهه مقاومت ملی افغانستان که به مناسبت پاسداشت از هفتمین سالیاد "شهیدان رستاخیز تغییر" سخنرانی می‌کرد، بار دیگر بر ضرورت شکل‌گیری وحدت و اجماع واقعی میان مردم افغانستان و همین‌طور همه نیروهای سیاسی تاکید کرد.
این برنامه به‌گونه "زوم‌آنلاین" دوشنبه‌شب، 14 جوزا برگزار شده بود، که شماری از شخصیت‌های سیاسی، نمایندگان مردم در پارلمان پیشین، فرهنگیان و کارکنان رسانه همه از بانوان و مردان حضور داشتند.
احمد مسعود - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 10.04.2024
احمد مسعود: تا بر آفراشته شدن پرچم با شکوهِ آزادی به مبارزه ادامه می‌دهیم
رهبر جبهه مقاومت ملی تصریح کرد، که "برای تغییر وضعیت دردآور کنونی افغانستان به اتحاد سراسری مردم کشور نیاز است." سپس افزون کردند، که "تغییر وضعیت این بار از طریق غرب و شرق صورت نمی‌گیرد و فقط با اراده مردم افغانستان و از داخل کشور میسر است."
احمد مسعود درباره ای ضرورت پاسداشت از آرمان شهیدان صحبت نموده خاطرنشان کردند، که "همه در برابر شهیدان مسئولیت دارند و باید به فرهنگ بی‌تفاوتی در برابر شهیدان پایان داده شود." همچنان تصریح کردند، که "شهیدان دوره جهاد، مقاومت و بیست‌سال پسین کشور به خصوص رستاخیز تغییر همه برای اقامه عدالت تلاش ورزیدند و راه و آرمان آنان نباید فراموش شود و همه باید احساس مسئولیت کنند."
رهبر جبهه مقاومت ملی فرمودند، که "برای اکنون دو روایت در کشور وجود دارد که یکی مال طالبان است و دیگری مال مردم". در ادامه روشنی دادند که "یک گروه (طالبان) می‌گوید، که به زور قدرت را گرفته‌ام، اگر زور دارید جلو بیایید. اما روایت مردم مبتنی بر واقعیت‌های افغانستان است و تاکید بر این دارد که این کشور متعلق به همه باشندگان آن است".
در ادامه فرمودند، که "روایت طالب که مبتنی بر ظلم است، محتوم به شکست است و روایت مردم که مبتنی بر عدالت است، پیروز خواهد شد".
احمد مسعود با اشاره به این که "جوهر اسلام مبارزه در برابر ظلم است"، فرمودند، که "مقاومت در برابر طالبان و ظلم این گروه مسئولیت همه به خصوص نسل جوان است نه گروه و جناح و افراد خاصی".
رهبر جبهه مقاومت ملی با توجه به نکته بالا، بار دیگر همه نیروهای سیاسی را فارغ از ملاحظات قومی، زبانی، سمتی، جناحی و… به اتحاد و مقاومت در برابر طالبان و ظلم و جنایت این گروه فراخواند و دستیابی به عدالت و آزادی را بسته به وحدت مردم افغانستان دانست.
یادآوری می کنیم، که گروه طالبان پس از یک معامله پیچیده و پنهان با امریکا در دوحه پایتخت قطر، در پانزدهم ماه اگوست سال 2021 جنگجویان این گروه وارد کابل شدند و کنترل افغانستان را به دست گرفت.
و از آن زمان تاکنون با رفتار تندروانه شهروندان افغانستان به ویژه بانوان را به تنگنا قرار داده است.
با وجود اعلان بخشش عمومی از سوی رهبر این گروه، اما جنگجویان این گروه تاکنون بیش از دو هزار نظامیان و کارمندان حکومت پیشین را زندانی، شکنجه و کشته اند.
در ماه های پسین یورش های جبهه های مخالف گروه طالبان بر جنگجویان این گروه افزایش پیدا کرده و تاکنون صدها تن از جنگجویان این گروه در یورش های جبهه های مخالف این گروه کشته و زخمی شده اند.
در جریان دو هفته آخر ماه اگوست، تخلیه دسته جمعی شهروندان کشورهای غربی و افغانستانی های همکار با آنها از فرودگاه کابل که زیر نگهبانی نظامیان امریکایی بود، صورت گرفت. در شب 31 اگوستت، ارتش ایالات متحده فرودگاه کابل را ترک کرد و به نزدیک به 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان پایان داد. در آغاز ماه سپتمبر همان سال، ترکیب دولت موقت تک قومی و تک گروهی طالبان افغانستان به ریاست محمد حسن آخوند که در دوره اول حکومت طالبان* سرپرست وزارت امور خارجه بود و زیر تحریم های سازمان ملل از سال 2001 بود، اعلام شد.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала