کشته و زخمی شدن سه طالب از سوی نیروهای جبهه مقاومت در کابل

© National Resistance Front of Afghanistanکشته شدن بیش از 300 جنگجوی طالبان در درگیری با جبهه مقاومت 
کشته شدن بیش از 300 جنگجوی طالبان در درگیری با جبهه مقاومت  - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 01.06.2024
عضو شوید
جبهه مقاومت ملی نوشت: نیروهای جبهه مقاومت ملی افغانستان با راه‌اندازی عملیات هدفمند در ولایت کابل 3 طالب تروریست را کشته و زخمی کرده‌اند.
به گزارش اسپوتنیک، خبرگزاری جبهه مقاومت ملی دیشب نوشت: "این یورش ساعت 8:25 شام امروز، (جمعه 11 جوزا) بر موتر گزمه ملیشه‌های تروریستی طالبان در ساحه "فاضل‌بیک" از مربوطات حوزه پنجم امنیتی شهر کابل یورش بردند".
این جبهه در ادامه نوشته است: "در نتیجه آن 2 طالب تروریست کشته شده و 1 تروریست دیگر زخمی شدند. در این عملیات به نیروهای جبهه مقاومت ملی و افراد ملکی هیچ‌گونه آسیبی نرسیده است".
کشته شدن بیش از 300 جنگجوی طالبان در درگیری با جبهه مقاومت  - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 25.05.2024
کشته و زخمی شدن 3 طالب از سوی نیروهای جبهه مقاومت در هرات
این جبهه همچنان افزوده است: "تحرکات نظامی جبهه مقاومت ملی افغانستان در برابر گروه تروریستی طالبان این اواخر در اکثر ولایات کشور از آن میان کابل و هرات افزایش یافته است. همچنین رزمندگان جبهه مقاومت ملی در ماه‌گذشته (ثور) با راه‌اندازی 29 عملیات در بزرگ‌شهرهای کشور 108 طالب تروریست را هلاک و زخمی کرده‌اند".
در پایان این جبهه گفته است، که نیروهای جبهه مقاومت ملی عملیات‌های هدفمند خود را در مناطق مختلف کشور به منظور برچیدن بساط ظلم و جنایت گروه تروریستی طالبان طراحی و اجرا می کنند.
یادآوری می کنیم، که گروه طالبان پس از یک معامله پیچیده و پنهان با امریکا در دوحه پایتخت قطر، در پانزدهم ماه اگوست سال 2021 کنترل افغانستان را به دست گرفت و از آن زمان تاکنون با رفتار تندروانه شهروندان افغانستان به ویژه بانوان را به تنگنا قرار داده است.
با وجود اعلان بخشش عمومی از سوی رهبر این گروه، اما جنگجویان این گروه تاکنون بیش از دو هزار نظامیان و کارمندان حکومت پیشین را زندانی، شکنجه و کشته اند.
در ماه های پسین یورش های جبهه های مخالف گروه طالبان بر جنگجویان این گروه افزایش پیدا کرده و تاکنون صدها تن از جنگجویان این گروه در یورش های جبهه های مخالف این گروه کشته و زخمی شده اند
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала