کشته و زخمی شدن 3 طالب از سوی نیروهای جبهه مقاومت در هرات

© National Resistance Front of Afghanistanکشته شدن بیش از 300 جنگجوی طالبان در درگیری با جبهه مقاومت 
کشته شدن بیش از 300 جنگجوی طالبان در درگیری با جبهه مقاومت  - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 25.05.2024
عضو شوید
جبهه مقاومت با نشر خبرنامه ای از کشته و زخمی شدن سه طالب در هرات از سوی نیروهایش خبر داد.
به گزارش اسپوتنیک، خبرگزاری مقاومت با نشر خبرنامه ای نوشت: "نیروهای جبهه مقاومت ملی افغانستان با راه‌اندازی یورش چریکی در برابر طالبان تروریست در ولایت هرات سه جنگجوی این گروه تروریستی را هلاک و زخمی کرده‌اند".
کشته و زخمی شدن 7 طالب از سوی نیروهای جبهه مقاومت در کابل  - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 11.05.2024
کشته و زخمی شدن 7 طالب از سوی نیروهای جبهه مقاومت در کابل
این جبهه در ادامه نوشته است: "این یورش نزدیکای ساعت 8:30 شب گذشته (3 جوزا 1403) بر سنگرهای طالبان تروریست در مربوطات حوزه 12 امنیتی شهر هرات راه‌اندازی شده است".
در ادامه این خبرنامه آمده است: "در نتیجه این یورش دو طالب تروریست هلاک شدند و یک طالب دیگر زخم برداشته است. در این عملیات به نیروهای جبهه مقاومت ملی و مردم ملکی آسیب نرسیده است".
در پایان این خبرنامه آمده است: "نیروهای جبهه مقاومت ملی، با هدف پایان‌ دادن به سلطه نامشروع گروه تروریستی و سفاک طالبان حملات خود را در مناطق مختلف کشور طراحی و اجرا می‌کند".
این جبهه همچنان یادآوری کرده است، که نیروهای مقاومت ملی در ماه ثور سال روان با راه‌اندازی 29 عملیات هدفمند در بزرگ شهرهای کشور 108 طالب تروریست را هلاک و زخمی کرده‌اند.
یادآوری می کنیم، که گروه طالبان پس از یک معامله پیچیده و پنهان با امریکا در دوحه پایتخت قطر، در پانزدهم ماه اگوست سال 2021 کنترل افغانستان را به دست گرفت و از آن زمان تاکنون با رفتار تندروانه شهروندان افغانستان به ویژه بانوان را به تنگنا قرار داده است.
با وجود اعلان بخشش عمومی از سوی رهبر این گروه، اما جنگجویان این گروه تاکنون بیش از دو هزار نظامیان و کارمندان حکومت پیشین را زندانی، شکنجه و کشته اند.
در ماه های پسین یورش های جبهه های مخالف گروه طالبان بر جنگجویان این گروه افزایش پیدا کرده و تاکنون صدها تن از جنگجویان این گروه در یورش های جبهه های مخالف این گروه کشته و زخمی شده اند
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала