کمیته تحقیقات روسیه دست داشتن کی‌یف و اسلام گرایان در حمله تروریستی به کروکوس را بررسی می‌کند

© Sputnik / Kirill Kallinikov /  مراجعه به بانک تصاویر کروکوس
کروکوس  - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 05.04.2024
عضو شوید
کمیته تحقیقات روسیه از بررسی دخالت سازمان‌های تروریستی اسلام‌گرا و سرویس‌های اطلاعاتی اوکراین در سازماندهی و تامین مالی حمله تروریستی در کروکوس خبر داد
به گزارش اسپوتنیک، ی کمیته تحقیق و تفحص روسیه در کانال تلگرامی خود گزارش می‌دهد که بازرسان کمیته تحقیقات روسیه در حال بررسی دخالت عوامل سشرویس های ویژه اوکراین و سازمان های تروریستی اسلام‌گرا در سازماندهی و تامین مالی حمله تروریستی به کروکوس در منطقه مسکو هستند.
در گزارش ی کمیته تحقیق و تفحص روسیه آمده است: "ما به انجام مجموعه‌ای از اقدامات و برنامه های تحقیقاتی و عملیاتی برای راستی‌آزمایی دخالت عوامل سرویس‌های ویژه اوکراین و سازمان‌های تروریستی اسلام‌گرای بین‌المللی در سازمان‌دهی و تأمین مالی حمله تروریستی ادامه می‌دهیم".
کمیته تحقیقات روسیه گزارش می دهد که بازپرسان داده هایی را از تلفن های همراه متهمان پرونده حمله تروریستی در کروکوس دریافت کرده اند.
معلوم شد که در صبح روز 24 فبروری 2024، یعنی در سالگرد شروع عملیات ویژه، یکی از همدستان به دستور متصدی، اسکرین شات هایی از تصاویر ورودی ها و راه های زیرزمینی سالن کنسرت کروکوس را پیدا کرده و برای او ارسال کرده است.
علاوه بر این، عکس هایی از افراد دارای لباس نظامی با پرچم اوکراین در پس زمینه خانه های ویران شده و یک تمبر پست اوکراینی با ژست وقیحانه در تلفن این تروریست پیدا شد.
Президент Франции Эммануэль Макрон во время саммита G7 в Круене, Германия - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 04.04.2024
ماکرون: "داده های با ارزشی" درباره ای یورش کروکوس دارم
کمیته تحقیق و تفحص روسیه معتقد است که این داده ها ممکن است نشان دهنده ارتباط بین حمله تروریستی و اجرای عملیات ویژه باشد.
حمله به سالن کنسرت کروکوس( Crocus City Hall) در شهر کراسنوگورسک در نزدیکی مسکو در شامگاه 22 مارچ رخ داد. چند نفر که بعداً معلوم شد اتباع تاجیکستان هستند. به داخل ساختمان هجوم بردند و با ماشیندار به مردم تیراندازی کردند. آنها همچنین در چندین نقطه آتش سوزی بپا کردند که در نتیجه سقف سالن فرو ریخت و سالن کاملاً سوخت. عاملان این حمله تروریستی و همدستان آنها دستگیر شده اند.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала