عنقریب راکت ابرصوت حوثی ها داخل میدان جنگ می شود

© AP Photo / Abed KhaledИзраильские сигнальные ракеты освещают ночное небо в городе Газа
Израильские сигнальные ракеты освещают ночное небо в городе Газа - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 14.03.2024
عضو شوید
منبع نظامی نزدیک به انصارالله، جنبش شیعه حاکم در شمال یمن اعلام کرد، انصارالله (حوثی‌ها) که مورد حمایت ایران قرار دارد، راکت ابر صوت با قابلیت کشندگی بالا آزمایش کرده و در حال آماده‌سازی برای وارد کردن این راکت‌ها به مهمات نظامی خود است.
به گزارش اسپوتنیک، این منبع گفت: "نیروهای موشکی گروه، موشکی را با موفقیت آزمایش کردند که می‌تواند به سرعت 8 ماخ (ده هزار کیلومتر در ساعت) برسد و با سوخت جامد کار کند؛ در یمن قصد دارند ساخت آن را برای استفاده در حملات در سرخ و دریاهای عرب و خلیج عدن و همچنین علیه اهدافی در اسرائیل آغاز کنند".
وی افزود: همزمان با تطبیقتن راکت ابر صوت، نیروهای مسلح شمال یمن پس از آزمایشات که سه ماه به طول انجامید، راکت‌ها و پهپادهای خود را ارتقا دادند و سرگلوله ‌های انفجاری را اصلاح کردند تا قدرت تخریب آن دو برابر شود.
عبدالمالک الحوثی، رهبر انصارالله پنجشنبه گذشته درباره تلاش‌های این جنبش برای تولید راکت‌های ابرصوت صحبت کرد و گفت: "دشمنان، دوستان و مردم ما شاهد سطحی از دستاوردهای استراتژیک خواهند بود که کشور ما را در صف کشورهای معدود در داشتن چنین توانایی های خود در این جهان قرار خواهد داد."
در آن زمان الحوثی گفت که نیروهای یمنی در عملیات های اخیر در بحیره سرخ و عرب از تسلیحات جدیدی استفاده کرده اند که امریکا و بریتانیا را غافلگیر کرده است. رهبر انصارالله گفت: نیروهای یمنی پس از آغاز عملیات فلسطینی ها علیه اسرائیل موسوم به "طوفان الاقصی" به 61 کشتی و کشتی جنگی حمله کردند.
اوایل اکتوبر گذشته، حوثی‌ها اعلام کردند که از مقاومت فلسطین در برابر قوای اسرائیل در نوار غزه با حملات راکتی و هوایی و همچنین گزینه‌های نظامی دیگر حمایت خواهند کرد، به‌ویژه اگر امریکا در درگیری فلسطین و اسرائیل در نوار غزه مداخله کند.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала