کشته شدن یک جنگجوی گروه طالبان از سوی نیروهای جبهه مقاومت در بغلان

© National Resistance Front of Afghanistanکشته شدن بیش از 300 جنگجوی طالبان در درگیری با جبهه مقاومت 
کشته شدن بیش از 300 جنگجوی طالبان در درگیری با جبهه مقاومت  - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 29.02.2024
عضو شوید
جبهه مقاومت ملی نوشته است، که چریک‌های جبهه مقاومت ملی افغانستان به ادامه یورش های چریکی‌شان در گوشه گوشه کشور این بار با یورش بر یک قرارگاه دشمن در بغلان یک طالب تروریست را هلاک کرده‌اند.
به گزارش اسپوتنیک، جبهه مقاومت ملی با نشر خبرنامه ای امروز پنجشنبه نوشت: "این یورش چریکی نزدیکای ساعت ۸:۰۰ شب گذشته (۹ حوت) بالای قرارگاه دشمن واقع در پوسته "مسجد اولاد"، روستای "نوبهار"، ولسوالی "پل حصار" اندراب‌های بغلان انجام شده است که در نتیجه آن یک طالب تروریست هلاک گردیده است".
در ادامه این جبهه نوشته است: "این عملیات موفقانه انجام شده و به رزمندگان جبهه مقاومت ملی آسیب وارد نشده است".
کشته شدن بیش از 300 جنگجوی طالبان در درگیری با جبهه مقاومت  - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 08.02.2024
کشته و زخمی شدن سه جنگجوی گروه طالبان از سوی نیروهای جبهه مقاومت در بغلان
این جبهه افزوده است، که جبهه مقاومت ملی افغانستان آزادی وطن از چنگال اشغالگران طالب را رسالت خود می‌داند. از این‌رو مبارزه مسلحانه در برابر گروه طالبان را مهم‌ترین و موثرترین گزینه برای پیروزی می‌خواند.
این جبهه همچنان یادآوری کرده است، که رزمندگان جبهه مقاومت ملی در شش ماه نخست سال روان خورشیدی با راه‌اندازی عملیات چریکی در ولایت‌های مختلف کشور به تعداد ۲۳۸ طالب تروریست را هلاک و زخمی کرده‌اند که جزئیات آن پیش از این در اختیار رسانه‌ها قرار گرفته است.
یادآوری می کنیم، که گروه طالبان پس از یک معامله پیچیده و پنهان با امریکا در دوحه پایتخت قطر، در پانزدهم ماه اگوست سال ۲۰۲۱ کنترل افغانستان را به دست گرفت و از آن زمان تاکنون با رفتار تندروانه شهروندان افغانستان به ویژه بانوان را به تنگنا قرار داده است.
با چیرگی گروه طالبان بر افغانستان گروه های دیگر تروریستی هم در افغانستان فعال شده و افغانستان به کشور صدور تروریسم در منطقه تبدیل شده است و هم اکنون بیش از بیست میلیون نفر با گرسنگی در این کشور دست و پنجه نرم می کنند و روزانه صدها نفر از بیکاری این کشور را ترک می کنند.
اگرچه گروه طالبان پس از فرمان رهبرشان ادعا می کنند، که کشت کوکنار و تولید مواد مخدر در افغانستان کاهش پیدا کرده است، اما مقام های کشورهای ایران و تاجیکستان این ادعای گروه طالبان رد کرده و می گویند که تولید موادمخدر در افغانستان کاهش پیدا نکرده است.
در همین حال کارشناسان می گویند، که گروه طالبان پیوند تنگاتنگ با القاعده دارد و به این گروه در دوره نخست و اکنون در افغانستان پناه داده است.اکنون اگرچه در افغانستان همه ظواهر اسلامی برقرار و محفوظ است و نمازهای جماعت و نماز جمعه از دیگر زمان ها بیشتر برقرار است و صدای اذان بلند و حتی گسترده تر از دوره های پیشین است، منتها ترس ووحشت حاکم بر جامعه استوار، فقر در حال گسترش، درونمایه اسلام یعنی عدالت و رعایت حقوق مردم و آنچه اسلام برای آنها ظهور کرد، وجود ندارد.
در ماه های پسین یورش های جبهه های مخالف گروه طالبان بر جنگجویان این گروه افزایش پیدا کرده و تاکنون صدها تن از جنگجویان این گروه در یورش های جبهه های مخالف این گروه کشته و زخمی شده اند.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала