کشته و زخمی شدن سه جنگجوی گروه طالبان از سوی نیروهای جبهه مقاومت در بغلان

© National Resistance Front of Afghanistanکشته شدن بیش از 300 جنگجوی طالبان در درگیری با جبهه مقاومت 
کشته شدن بیش از 300 جنگجوی طالبان در درگیری با جبهه مقاومت  - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 08.02.2024
عضو شوید
جبهه مقاومت نوشت:نیروهای جبهه مقاومت ملی افغانستان به ادامه راه‌اندازی عملیات چریکی در نقاط مختلف کشور این بار با حمله بر سنگر دشمن در ولایت بغلان سه طالب تروریست را هلاک و زخمی کرده‌اند.
به گزارش اسپوتنیک، جبهه مقاومت ملی افغانستان با نشر خبرنامه ای امروز پنجشنبه نوشت: "این یورش نیروهای جبهه مقاومت ملی، ساعت ۱٠:۳٠ چهارشنبه‌شب، ۱۸ دلو ۱۴۰۲، بالای قرارگاه دشمن واقع در جوار مسجد اصحاب کهف، روستای دشتک ولسوالی پل‌حصار بغلان صورت گرفته است، در نتیجه آن یک طالب تروریست هلاک شده و دو تروریست دیگر زخمی شده‌اند".
این جبهه در ادامه نوشته است: "این عملیات تا ساعت ۱۲:٠٠ شب ادامه داشت، به نیروهای جبهه مقاومت ملی افغانستان هیچ‌گونه آسیب وارد نشده است".
کشته شدن بیش از 300 جنگجوی طالبان در درگیری با جبهه مقاومت  - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 03.02.2024
کشته و زخمی شدن پنج جنگجوی گروه طالبان در بغلان از سوی نیروهای جبهه مقاومت
این جبهه همچنان خاطر نشان کرده است، که آزادی وطن از چنگال گروه تروریستی طالبان برای جبهه مقاومت ملی افغانستان اولویت دارد. به همین منظور جبهه مقاومت ملی در سال روان خورشیدی عملیات چریکی خود را در برابر گروه طالبان تروریست افزایش داده است؛ عملیاتی که دشمن را زمین‌گیر کرده است.
همچنان قابل ذکر است که نیروهای جبهه مقاومت ملی در شش ماه اول سال روان خورشیدی با راه‌اندازی عملیات چریکی در ولایت مختلف کشور ۲۳۸ طالب تروریست را هلاک و زخمی کرده‌اند که گزارش مفصل آن در اختیار رسانه‌ها قرار گرفته است.
یادآوری می کنیم، که گروه طالبان پس از یک معامله پیچیده و پنهان با امریکا در دوحه پایتخت قطر، در پانزدهم ماه اگوست سال ۲۰۲۱ کنترل افغانستان را به دست گرفت و از آن زمان تاکنون با رفتار تندروانه شهروندان افغانستان به ویژه بانوان را به تنگنا قرار داده است.
با چیرگی گروه طالبان بر افغانستان گروه های دیگر تروریستی هم در افغانستان فعال شده و افغانستان به کشور صدور تروریسم در منطقه تبدیل شده است و هم اکنون بیش از بیست میلیون نفر با گرسنگی در این کشور دست و پنجه نرم می کنند و روزانه صدها نفر از بیکاری این کشور را ترک می کنند.
در همین حال کارشناسان می گویند، که گروه طالبان پیوند تنگاتنگ با القاعده دارد و به این گروه در دوره نخست و اکنون در افغانستان پناه داده است.اکنون اگرچه در افغانستان همه ظواهر اسلامی برقرار و محفوظ است و نمازهای جماعت و نماز جمعه از دیگر زمان ها بیشتر برقرار است و صدای اذان بلند و حتی گسترده تر از دوره های پیشین است، منتها ترس ووحشت حاکم بر جامعه استوار، فقر در حال گسترش، درونمایه اسلام یعنی عدالت و رعایت حقوق مردم و آنچه اسلام برای آنها ظهور کرد، وجود ندارد.
در ماه های پسین یورش های جبهه های مخالف گروه طالبان بر جنگجویان این گروه افزایش پیدا کرده و تاکنون صدها تن از جنگجویان این گروه در یورش های جبهه های مخالف این گروه کشته و زخمی شده اند.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала