کشته و زخمی شدن پنج جنگجوی گروه طالبان در بغلان از سوی نیروهای جبهه مقاومت

© National Resistance Front of Afghanistanکشته شدن بیش از 300 جنگجوی طالبان در درگیری با جبهه مقاومت 
کشته شدن بیش از 300 جنگجوی طالبان در درگیری با جبهه مقاومت  - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 03.02.2024
عضو شوید
جبهه مقاومت ملی افغانستان از کشته و زخمی کردن پنج جنگجوی گروه طالبان در ولایت بغلان از سوی نیروهایش خبر داد.
به گزارش اسپوتنیک، جبهه مقاومت ملی با نشر خبرنامه ای در ویب سایت رسمی اش نوشت: نیروهای جبهه مقاومت ملی افغانستان به ادامه یورش های چریکی شان این بار با راه‌اندازی یورش چریکی در ولایت بغلان پنج طالب تروریست را هلاک و زخمی کرده‌اند.
این جبهه در ادامه نوشته است: "این عملیات چریکی نزدیکای ساعت ۱٠:۳٠ جمعه‌شب، ۱۳ دلو بالای لوای گروه تروریستی طالبان در ساحه دشت کیله‌گی از مربوطات ولسوالی نهرین ولایت بغلان راه‌اندازی شده که در نتیجه آن دو طالب تروریست هلاک شده و سه تروریست دیگر زخمی شده‌اند".
تخار - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 30.01.2024
انفجار در مرکز تخار/ کشته و زخمی شدن چند طالب/ جبهه مقاومت مسئولیت گرفت
این جبهه افزوده است: "در این عملیات نیروهای جبهه مقاومت ملی از دو استقامت بالای قرارگاه طالبان تروریست حمله کردند که به درگیری نیم‌ساعته منجرشده است. در این عملیات به نیروهای جبهه مقاومت ملی آسیب وارد نشده است".
این جبهه یادآوری کرده است، که جبهه مقاومت ملی افغانستان، آزادی وطن از چنگال گروه تروریستی طالبان را رسالت خود می‌داند واز این‌رو تا نیل به هدف به مبارزه مسلحانه در برابر این گروه ادامه می‌دهد. نیروهای جبهه مقاومت ملی در شش ماه اول سال روان خورشیدی به تعداد ۲۳۸ طالب تروریست را در ولایات مختلف کشور هلاک و زخمی کرده‌اند که جزئیات آن قبلا در اختیار رسانه‌ها قرار گرفته است.
یادآوری می کنیم، که گروه طالبان پس از یک معامله پیچیده و پنهان با امریکا در دوحه پایتخت قطر، در پانزدهم ماه اگوست سال ۲۰۲۱ کنترل افغانستان را به دست گرفت و از آن زمان تاکنون با رفتار تندروانه شهروندان افغانستان به ویژه بانوان را به تنگنا قرار داده است.
با چیرگی گروه طالبان بر افغانستان گروه های دیگر تروریستی هم در افغانستان فعال شده و افغانستان به کشور صدور تروریسم در منطقه تبدیل شده است و هم اکنون بیش از بیست میلیون نفر با گرسنگی در این کشور دست و پنجه نرم می کنند و روزانه صدها نفر از بیکاری این کشور را ترک می کنند.
در همین حال کارشناسان می گویند، که گروه طالبان پیوند تنگاتنگ با القاعده دارد و به این گروه در دوره نخست و اکنون در افغانستان پناه داده است.اکنون اگرچه در افغانستان همه ظواهر اسلامی برقرار و محفوظ است و نمازهای جماعت و نماز جمعه از دیگر زمان ها بیشتر برقرار است و صدای اذان بلند و حتی گسترده تر از دوره های پیشین است، منتها ترس ووحشت حاکم بر جامعه استوار، فقر در حال گسترش، درونمایه اسلام یعنی عدالت و رعایت حقوق مردم و آنچه اسلام برای آنها ظهور کرد، وجود ندارد.
در ماه های پسین یورش های جبهه های مخالف گروه طالبان بر جنگجویان این گروه افزایش پیدا کرده و تاکنون صدها تن از جنگجویان این گروه در یورش های جبهه های مخالف این گروه کشته و زخمی شده اند.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала