معنوی: به چیرگی گروه ظالم طالبان باید پایان داد

© @https://twitter.comفضل احمد معنوی
فضل احمد معنوی - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 27.02.2024
عضو شوید
وزیر پیشین عدلیه افغانستان در واکنش به "اعدام‌های پسین از سوی گروه طالبان" نوشته است، که ‏کُشتارهای این گروه زیرنام قصاص مشکوک است.
به گزارش اسپوتنیک، فضل‌احمد معنوی، وزیر پیشین عدلیه افغانستان در واکنش به کشتارهایی گروه طالبان در برگه ای ایکس نوشت: "کشتارهای که گروه طالبان زیرنام قصاص انجام می‌دهد، مشکوک است. این گروه در کشتن انسان‌ مبالاتی ندارد وبه غرض ایجاد رعب وترسانیدن مردم خون می‌ريزند".
مصاحبه اختصاصی اسپوتنیک با فضل احمد معنوی - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 07.02.2024
معنوی در واکنش به سخنان رهبر طالبان: گروه طالبان از شریعت دست پاک ساخته اند
او در ادامه نوشته است: "محاکم آنها نیز از مشروعیت ومعیارلازم برخوردار نیست. با دوام سلطه طالبانی خون‌های زیادی خواهد ريخت. باید به سُلطه این گروه ظالم خاتمه داد".
پیش از این، دادگاه عالی گروه طالبان روز گذشته دوشنبه اعلام کرد، که با تأیید هبت‌الله آخندزاده، رهبر این گروه یک مرد متهم به قتل را در ورزشگاهی در شبرغان، مرکز جوزجان اعدام کرده‌اند. گروه طالبان همچنان روز (پنج‌شنبه، سوم حوت) نیز با اجرای حکم مشابهی دو نفر را در ورزشگاهی در غزنی اعدام کرد.
یادآوری می کنیم، که گروه طالبان پس از یک معامله پیچیده و پنهان با امریکا در دوحه پایتخت قطر، در پانزدهم ماه اگوست سال 2021 کنترل افغانستان را به دست گرفت و از آن زمان تاکنون با رفتار تندروانه شهروندان افغانستان به ویژه بانوان را به تنگنا قرار داده است.
با چیرگی گروه طالبان بر افغانستان گروه های دیگر تروریستی هم در افغانستان فعال شده و افغانستان به کشور صدور تروریسم در منطقه تبدیل شده است و هم اکنون بیش از بیست میلیون نفر با گرسنگی در این کشور دست و پنجه نرم می کنند و روزانه صدها نفر از بیکاری این کشور را ترک می کنند.
اگرچه گروه طالبان پس از فرمان رهبرشان ادعا می کنند، که کشت کوکنار و تولید مواد مخدر در افغانستان کاهش پیدا کرده است، اما مقام های کشورهای ایران و تاجیکستان این ادعای گروه طالبان رد کرده و می گویند که تولید موادمخدر در افغانستان کاهش پیدا نکرده است.
در همین حال کارشناسان می گویند، که گروه طالبان پیوند تنگاتنگ با القاعده دارد و به این گروه در دوره نخست و اکنون در افغانستان پناه داده است.اکنون اگرچه در افغانستان همه ظواهر اسلامی برقرار و محفوظ است و نمازهای جماعت و نماز جمعه از دیگر زمان ها بیشتر برقرار است و صدای اذان بلند و حتی گسترده تر از دوره های پیشین است، منتها ترس ووحشت حاکم بر جامعه استوار، فقر در حال گسترش، درونمایه اسلام یعنی عدالت و رعایت حقوق مردم و آنچه اسلام برای آنها ظهور کرد، وجود ندارد.
در ماه های پسین یورش های جبهه های مخالف گروه طالبان بر جنگجویان این گروه افزایش پیدا کرده و تاکنون صدها تن از جنگجویان این گروه در یورش های جبهه های مخالف این گروه کشته و زخمی شده اند.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала