یورش به کارکنان ستاد انتخاباتی پاکستان در روز رای‌گیری و دو انفجار/ پنج پولیس کشته شدند

© AFP 2023 / Ali JanОцепление на месте взрыва на овощном рынке в области Куррам на северо-западе Пакистана в городе Парачинар
Оцепление на месте взрыва на овощном рынке в области Куррам на северо-западе Пакистана в городе Парачинар - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 08.02.2024
عضو شوید
پولیس ایالت خیبر پختونخوا در شمال غرب پاکستان امروز (پنجشبه) اعلام کرد، در جریان یورش به کارمندان حوزه انتخابی در این ایالت، یک مامور امنیتی کشته شد. پاکستان امروز شاهد برگزاری انتخابات است.
به گزارش اسپوتنیک، این یورش در حوزه رای‌گیری "تانک" در ایالت مذکور باعث شد تا روند رای‌گیری به صورت موقت متوقف شود. در جریان این حمله و همزمان با برگزاری رای‌گیری برای انتخابات پارلمانی در پاکستان یک مامور امنیتی در منطقه مذکور کشته شد.
در همین حال، رسانه های پاکستانی گزارش دادند، که در پی یورش ستیزه جویان به یک مرکز سیاس پولیس در منطقه کولاچی در دیره اسماعیل خان ایالات خیبرپختونخوا پنج مامور پولیس کشته و دو تن دیگر زخمی شده اند.
Военнослужащие вооруженных сил Пакистана - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 08.02.2024
سایه تروریسم و آشفتگی اقتصادی بر انتخابات پاکستان
نیروهای امنیتی پاکستان گزارش دادند، این حمله در منطقه "کوت اعظم" در ناحیه تانک ایالت خیبر پختونخوا رخ داد که در جریان آن، مردان مسلح ناشناس به سمت خودروی پرسنل امنیتی تیراندازی کردند. به گفته پلیس، رای‌گیری ادامه دارد و سایر خودروهای پلیس و امنیتی در محل مشغول گشت‌زنی هستند.
در این میان، "محمد شعیب" معاون کمیسیونر ناحیه تانک گفته که رای گیری در کوت اعظم در جریان است و اخبار مرتبط درباره توقف رای گیری، نادرست هستند. هدف این حمله، هیچکدام از حوزه‌های رای گیری نبوده است.
یادآوری می کنیم، که انتخابات پارلمانی پاکستان و حوزه‌های ایالتی امروز ساعت ۸ صبح به وقت محلی آغاز شده است. حوزه‌های رای‌گیری تا ساعت ۱۷ به وقت محلی باز هستند و شمارش آرا، پس از این ساعت انجام می‌شود. نتایج اولیه این انتخابات عصر امروز منتشر می‌شود و نتایج رسمی احتمالا صبح جمعه اعلام خواهد شد.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала