افزایش کشته و زخمی شدگان انفجارهای پاکستان نزدیک به 80 نفر

© AP Photo / Muhammad SajjadПредставители СМИ снимают поврежденный автомобиль на месте взрыва бомбы в Пешаваре, Пакистан
Представители СМИ снимают поврежденный автомобиль на месте взрыва бомбы в Пешаваре, Пакистан - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 07.02.2024
عضو شوید
شمار کشته شدگان انفجارهای پاکستان به 28 نفر و بیش از 50 زخمی رسید.
به گزارش اسپوتنیک، شبکه تلویزیونی محلی جیو گزارش داد که شمار کشته‌شدگان انفجار در شهرهای پیشین و کیلا سیف‌الله در جنوب غربی پاکستان به 28 نفر رسید و بیش از 50 نفر زخمی شدند.
این شبکه تلویزیونی از 25 کشته و بیش از 40 زخمی خبر داده بود.
Скорая помощь на месте взрыва во время политического митинга в Пакистане - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 07.02.2024
کشته و زخمی شدن بیش از 65 نفر در دو انفجار در پاکستان + ویدیو
این شبکه تلویزیونی در بیانیه ای گفت: "پانزده نفر در پیشین و 13 نفر دیگر در کیلا سیف الله جان باختند".
به گفته شبکه ای تلویزیونی جیو، شمار تلفات از 50 نفر فراتر رفت.
هر دو انفجار در نزدیکی دفترهای نامزدان انتخابات رخ داد.
پیش از این، جیو گزارش داده بود، که این انفجار در نزدیکی دفتر سیاسی اسفند یار خان کاکر نامزد مستقل انتخابات در ولسوالی هانوزی پیشین رخ داده است. همانطور که یک پزشک درمانگاه محلی به کانال تلویزیونی گفت: قربانیان در درمانگاه بستری شدند و اکثر آنها در "وضعیت بحرانی" هستند. همانطور که خود نامزد انتخاباتی گفت: انفجار در یک موتورسیکلت در نزدیکی ستاد انتخابات وی رخ داد. انتخابات عمومی در پاکستان که منجر به تشکیل دولتی بدون پیشوند "عمل کردن" می‌شود، در 8 فیبروری برگزار می‌شود.
یادآوری می کنیم، که انتخابات پیش روی پاکستان چهاردهمین دوره از نوع خود است که طی آن نمایندگان جدید مجلس ملی و 2 مجلس ایالتی با رای مستقیم مردم انتخاب خواهند شد. حزبی که اکثریت کافی کرسی ها در مجلس ملی (دو سوم کرسی ها) را به دست آورد (یا به صورت ائتلاف با احزاب همسو) قادر به تشکیل دولت آینده خواهد بود.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала