کشته و زخمی شدن بیش از 65 نفر در دو انفجار در پاکستان + ویدیو

© AP Photo / Rescue 1122 Head QuartersСкорая помощь на месте взрыва во время политического митинга в Пакистане
Скорая помощь на месте взрыва во время политического митинга в Пакистане - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 07.02.2024
عضو شوید
انفجاری دیگر پاکستان را به لرزه درآورد و مجموع کشته شدگان را به 25 نفر رساند.
به گزارش اسپوتنیک، شبکه تلویزیونی محلی جیو گزارش داد، که انفجار دیگری در پاکستان روی داد که مجموع کشته شدگان را به 25 نفر رساند و بیش از 40 نفر را زخمی کرد.
پیش از این نیز انفجاری در مقر حزب سیاسی یکی از نامزدان در منطقه پیشین در ایالت بلوچستان در جنوب غربی پاکستان رخ داده بود، که در آن 12 نفر کشته و 30 زخمی شده بود.
پرچم پاکستان - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 01.02.2024
کشته و زخمی شدن دو تن در انفجار پاکستان
این شبکه تلویزیونی گزارش می دهد: "دست کم 25 نفر در روز چهارشنبه در دو بمب گذاری که نامزدان انتخاباتی را در بلوچستان هدف قرار دادند، درست یک روز پیش از انتخابات عمومی پاکستان کشته و بیش از 40 نفر زخمی شدند".
پیش از این، جیو گزارش داده بود، که این انفجار در نزدیکی دفتر سیاسی اسفند یار خان کاکر نامزد مستقل انتخابات در ولسوالی هانوزی پیشین رخ داده است. همانطور که یک پزشک درمانگاه محلی به کانال تلویزیونی گفت: قربانیان در درمانگاه بستری شدند و اکثر آنها در "وضعیت بحرانی" هستند. همانطور که خود نامزد انتخاباتی گفت: انفجار در یک موتورسیکلت در نزدیکی ستاد انتخابات وی رخ داد. انتخابات عمومی در پاکستان که منجر به تشکیل دولتی بدون پیشوند "عمل کردن" می‌شود، در 8 فیبروری برگزار می‌شود.
یادآوری می کنیم، که انتخابات پیش روی پاکستان چهاردهمین دوره از نوع خود است که طی آن نمایندگان جدید مجلس ملی و 2 مجلس ایالتی با رای مستقیم مردم انتخاب خواهند شد. حزبی که اکثریت کافی کرسی ها در مجلس ملی (دو سوم کرسی ها) را به دست آورد (یا به صورت ائتلاف با احزاب همسو) قادر به تشکیل دولت آینده خواهد بود.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала