جبهه مقاومت: ۸ طالب را در پروان و کاپیسا کشته و زخمی کردیم

© National Resistance Front of Afghanistanکشته شدن بیش از 300 جنگجوی طالبان در درگیری با جبهه مقاومت 
کشته شدن بیش از 300 جنگجوی طالبان در درگیری با جبهه مقاومت  - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 27.01.2024
عضو شوید
جبهه مقاومت ملی افغانستان از کشته و زخمی کردن ۸ طالب در یورش نیروهایش در پروان و کاپیسا خبر داد.
به گزارش اسپوتنیک، جبهه مقاومت ملی افغانستان با نشر خبرنامه ای در برگه ایکس نوشت: "نیروهای دلیر جبهه مقاومت ملی، شب گذشته، ۶ دلو ۱۴۰۲، یورش های را در بگرام ولایت پروان و مرکز ولایت کاپیسا بر سنگرهای دشمن انجام دادند که در نتیجه آن ۳ طالب تروریست هلاک و ۵ تروریست دیگر زخمی شدند".
این جبهه در ادامه نوشته است: "در شهرستان/ولسوالی بگرام ولایت پروان یورش نیروهای جبهه مقاومت ملی بر یک قرارگاه دشمن واقع در "غند صاحب‌الحق" انجام شد که در نتیجه آن ۲ طالب تروریست هلاک و ۳ تروریست دیگر زخمی شدند".
کشته شدن بیش از 300 جنگجوی طالبان در درگیری با جبهه مقاومت  - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 24.01.2024
جبهه مقاومت: چهار طالب را در پروان کشته و زخمی کردیم
در ادامه این خبرنامه آمده است: "در جریان عملیاتی جداگانه در مرکز ولایت کاپیسا، نیروهای جبهه مقاومت ملی بر یک قرارگاه دشمن واقع در "لوای شاهین" حمله کردند که در نتیجه آن ۱ طالب تروریست از پا درآمد و ۲ تروریست دیگر زخمی شدند".
این جبهه در پایان نوشته است، که در این عملیات‌ها به نیروهای جبهه مقاومت ملی، آسیبی نرسیده است. نیروهای جبهه مقاومت ملی، عملیات‌های هدفمند خود را به هدف نابودی تروریستان و آزادی مردم و کشور از زیر سلطه گروه تروریستی و مزدور در مناطق مختلف کشور طرح و اجرا می‌کنند.
یادآوری می کنیم، که گروه طالبان پس از یک معامله پیچیده و پنهان با امریکا در دوحه پایتخت قطر، در پانزدهم ماه اگوست سال ۲۰۲۱ کنترل افغانستان را به دست گرفت و از آن زمان تاکنون با رفتار تندروانه شهروندان افغانستان به ویژه بانوان را به تنگنا قرار داده است. با چیرگی گروه طالبان بر افغانستان گروه های دیگر تروریستی هم در افغانستان فعال شده و افغانستان به کشور صدور تروریسم در منطقه تبدیل شده است و هم اکنون بیش از بیست میلیون نفر با گرسنگی در این کشور دست و پنجه نرم می کنند و روزانه صدها نفر از بیکاری این کشور را ترک می کنند.
در همین حال کارشناسان می گویند، که گروه طالبان پیوند تنگاتنگ با القاعده دارد و به این گروه در دوره نخست و اکنون در افغانستان پناه داده است.
اکنون اگرچه در افغانستان همه ظواهر اسلامی برقرار و محفوظ است و نمازهای جماعت و نماز جمعه از دیگر زمان ها بیشتر برقرار است و صدای اذان بلند و حتی گسترده تر از دوره های پیشین است، منتها ترس ووحشت حاکم بر جامعه استوار، فقر در حال گسترش، درونمایه اسلام یعنی عدالت و رعایت حقوق مردم و آنچه اسلام برای آنها ظهور کرد، وجود ندارد.
در ماه های پسین یورش های جبهه های مخالف گروه طالبان بر جنگجویان این گروه افزایش پیدا کرده و تاکنون صدها تن از جنگجویان این گروه در یورش های جبهه های مخالف این گروه کشته و زخمی شده اند.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала