معنوی: گروه طالبان بی ادب ترین انسان های امروزین است

© Sputnikمصاحبه اختصاصی اسپوتنیک با فضل احمد معنوی
مصاحبه اختصاصی اسپوتنیک با فضل احمد معنوی - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 23.01.2024
عضو شوید
وزیر عدلیه پیشین افغانستان در واکنش به ربایش دختران از سوی گروه طالبان نوشت، که این گروه بی ادب ترین انسان های امروزین جهان است.
به گزارش اسپوتنیک، فضل احمد معنوی وزیر پیشین عدلیه افغانستان در واکنش به ربایش دختران از سوی جنگجویان گروه طالبان در برگه ای ایکس اش نوشت: "گروه طالب بی ادب ترین انسان معاصر است،با استفاده ابزاری از دین جنایت می کند".
او در ادامه نوشته است: "گزارش یوناما‌ ربودن دختران از مناطق خاص وحشت آور است،همه افغانستان وطن ماست، حرمت به مردم و ناموس آن به ما یکسان است، اما طالب می‌خواهد فتنه‌ی را بذر کند که سالها مردم در آتش آن بسوزد، باید همه مواظب باشیم!".
پیش از این، عارف رحمانی و لطیف پدرام نمایندگان پیشین مجلس نمایندگان افغانستان، ظلم گروه طالبان بر قوم های ویژه را نکوهش کرده و گفته بودند، که این کارکردهای گروه طالبان باعث نفرت قومی و جنگ داخلی می شود.
  اعتراض زنان در کابل با گلوله طالبان پاسخ داده شد   - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 23.01.2024
رحمانی: نه تاجیک، نه هزاره و نه ازبیک این بدویت برهنه نژادپرستان طالب را تحمل نخواهند کرد
یادآوری می کنیم، که گروه طالبان پس از یک معامله پیچیده و پنهان با امریکا در دوحه پایتخت قطر، در پانزدهم ماه اگوست سال ۲۰۲۱ کنترل افغانستان را به دست گرفت و از آن زمان تاکنون با رفتار تندروانه شهروندان افغانستان به ویژه بانوان را به تنگنا قرار داده است. با چیرگی گروه طالبان بر افغانستان گروه های دیگر تروریستی هم در افغانستان فعال شده و افغانستان به کشور صدور تروریسم در منطقه تبدیل شده است و هم اکنون بیش از بیست میلیون نفر با گرسنگی در این کشور دست و پنجه نرم می کنند.
در همین حال کارشناسان می گویند، که گروه طالبان پیوند تنگاتنگ با القاعده دارد و به این گروه در دوره نخست و اکنون در افغانستان پناه داده است.
اکنون اگرچه در افغانستان همه ظواهر اسلامی برقرار و محفوظ است و نمازهای جماعت و نماز جمعه از دیگر زمان ها بیشتر برقرار است و صدای اذان بلند و حتی گسترده تر از دوره های پیشین است، منتها ترس ووحشت حاکم بر جامعه استوار، فقر در حال گسترش، درونمایه اسلام یعنی عدالت و رعایت حقوق مردم و آنچه اسلام برای آنها ظهور کرد، وجود ندارد.
در ماه های پسین یورش های جبهه های مخالف گروه طالبان بر جنگجویان این گروه افزایش پیدا کرده و تاکنون صدها تن از جنگجویان این گروه در یورش های جبهه های مخالف این گروه کشته و زخمی شده اند.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала