رحمانی: نه تاجیک، نه هزاره و نه ازبیک این بدویت برهنه نژادپرستان طالب را تحمل نخواهند کرد

© @https://twitter.com اعتراض زنان در کابل با گلوله طالبان پاسخ داده شد
  اعتراض زنان در کابل با گلوله طالبان پاسخ داده شد   - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 23.01.2024
عضو شوید
نماینده پیشین مجلس نمایندگان از ولایت غزنی در واکنش به ربایش بانوان از سوی گروه طالبان نوشت: نه هزاره و نه ازبیک این بدویت برهنه نژادپرستان طالب را تحمل نخواهند کرد.
به گزارش اسپوتنیک، عارف رحمانی نماینده پیشین مجلس نمایندگان از ولایت غزنی در واکنش به ربایش دختران از سوی گروه طالبان از چند شهر افغانستان در برگه ای ایکس نوشت: "بدون تردید دیر یا زود فاجعه رفتارهای نژاد پرستانه و قومی تروریستان طالبان افغانستان را به سمت یک جنگ‌ قومی و تباری سرنوشت ساز و صد البته فاجعه بار پرتاب خواهد کرد!".
او در ادامه نوشته است: "نه تاجیک، نه هزاره و نه اوزبیک این بدویت برهنه نژادپرستان طالب را تحمل نخواهند کرد و دیر یا زود از سرزمین، نوامیس، ارزش‌های اخلاقی و حرمت های تباری خود به دفاع برخواهند خواست!".
لطیف پدرام رهبر کنگرهٔ ملی و نماینده مردم بدخشان در پارلمان  - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 23.01.2024
پدرام: ربایش بانوان هزاره و تاجیک یادآور جنایت های عبدالرحمن است
پیش از این لطیف پدرام هم این کارکرد گروه طالبان را با ظلم و وحشت عبدالرحمن مقایسه کرده بود.
یادآوری می کنیم، که گروه طالبان پس از یک معامله پیچیده و پنهان با امریکا در دوحه پایتخت قطر، در پانزدهم ماه اگوست سال ۲۰۲۱ کنترل افغانستان را به دست گرفت و از آن زمان تاکنون با رفتار تندروانه شهروندان افغانستان به ویژه بانوان را به تنگنا قرار داده است. با چیرگی گروه طالبان بر افغانستان گروه های دیگر تروریستی هم در افغانستان فعال شده و افغانستان به کشور صدور تروریسم در منطقه تبدیل شده است و هم اکنون بیش از بیست میلیون نفر با گرسنگی در این کشور دست و پنجه نرم می کنند.
در همین حال کارشناسان می گویند، که گروه طالبان پیوند تنگاتنگ با القاعده دارد و به این گروه در دوره نخست و اکنون در افغانستان پناه داده است.
اکنون اگرچه در افغانستان همه ظواهر اسلامی برقرار و محفوظ است و نمازهای جماعت و نماز جمعه از دیگر زمان ها بیشتر برقرار است و صدای اذان بلند و حتی گسترده تر از دوره های پیشین است، منتها ترس ووحشت حاکم بر جامعه استوار، فقر در حال گسترش، درونمایه اسلام یعنی عدالت و رعایت حقوق مردم و آنچه اسلام برای آنها ظهور کرد، وجود ندارد.
در ماه های پسین یورش های جبهه های مخالف گروه طالبان بر جنگجویان این گروه افزایش پیدا کرده و تاکنون صدها تن از جنگجویان این گروه در یورش های جبهه های مخالف این گروه کشته و زخمی شده اند.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала