پدرام: ربایش بانوان هزاره و تاجیک یادآور جنایت های عبدالرحمن است

© Sputnik / JAK / JAKلطیف پدرام رهبر کنگرهٔ ملی و نماینده مردم بدخشان در پارلمان
لطیف پدرام رهبر کنگرهٔ ملی و نماینده مردم بدخشان در پارلمان  - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 23.01.2024
عضو شوید
رئیس حزب کنگره ملی افغانستان در واکنش به ربایش بانوان از سوی گروه طالبان از برخی شهرهای افغانستان نوشته است، که جدا سازی جنسیتی و تبعیض قومی و مذهبی در امارت گروه طالبان بیداد می کند.
به گزارش اسپوتنیک، عبدالطیف پدرام رئیس حزب کنگره ملی و نماینده ای پیشین مجلس نمایندگان افغانستان در واکنش به ربایش دختران از سوی گروه طالبان در برخی از شهرهای افغانستان در برگه ای ایکس خود نوشت: "اپارتاید جنسیتی به طور کل و تبعیض‌طلبی قومی و مذهبی در امارت قرون‌وسطایی ط.البان به طور خاص، بیداد می‌کند".
او در ادامه این کردار گروه طالبان را با زمان حکومت عبدالرحمن مقایسه و نوشته است: "آن چه امروز در مورد زنان هزاره و‌ تاجیک در غرب کابل و خیرخانه انجام می‌شود، یادآور جنایات و‌نسل‌کشی های عبدالرحمن خانی است! با ادامه تبعیض‌ قومی و مذهبی، هزاره ها و اهل‌تشیع مجبور به "تقیه" خواهند شد".
یادآوری می کنیم، که گروه طالبان پس از یک معامله پیچیده و پنهان با امریکا در دوحه پایتخت قطر، در پانزدهم ماه اگوست سال ۲۰۲۱ کنترل افغانستان را به دست گرفت و از آن زمان تاکنون با رفتار تندروانه شهروندان افغانستان به ویژه بانوان را به تنگنا قرار داده است. با چیرگی گروه طالبان بر افغانستان گروه های دیگر تروریستی هم در افغانستان فعال شده و افغانستان به کشور صدور تروریسم در منطقه تبدیل شده است و هم اکنون بیش از بیست میلیون نفر با گرسنگی در این کشور دست و پنجه نرم می کنند.
در همین حال کارشناسان می گویند، که گروه طالبان پیوند تنگاتنگ با القاعده دارد و به این گروه در دوره نخست و اکنون در افغانستان پناه داده است.
اکنون اگرچه در افغانستان همه ظواهر اسلامی برقرار و محفوظ است و نمازهای جماعت و نماز جمعه از دیگر زمان ها بیشتر برقرار است و صدای اذان بلند و حتی گسترده تر از دوره های پیشین است، منتها ترس ووحشت حاکم بر جامعه استوار، فقر در حال گسترش، درونمایه اسلام یعنی عدالت و رعایت حقوق مردم و آنچه اسلام برای آنها ظهور کرد، وجود ندارد.
در ماه های پسین یورش های جبهه های مخالف گروه طالبان بر جنگجویان این گروه افزایش پیدا کرده و تاکنون صدها تن از جنگجویان این گروه در یورش های جبهه های مخالف این گروه کشته و زخمی شده اند.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала