دشواری اتحادیه اروپا در آماده کردن تحریم های جدید در برابر روسیه

© Sputnik / Vladimir Trefilov /  مراجعه به بانک تصاویر Государственные флаги России и Евросоюза
Государственные флаги России и Евросоюза - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 23.01.2024
عضو شوید
مشکل اصلی در تهیه سیزدهمین بسته تحریم‌های ضد روسی اتحادیه اروپا، "کمبود هدف ها" است.
به گزارش اسپوتنیک، پولیتیکو در باره ای دشواری های آماده سازی تحریم های جدید در برابر روسیه نوشت، که مشکل اصلی در تهیه سیزدهمین بسته تحریم‌های ضد روسی اتحادیه اروپا، "کمبود اهداف" است، زیرا به دلایلی، همه موسسات بزرگ اقتصادی یا در حال حاضر زیر تحریم هستند یا به دلایلی مشمول آن نیستند.
همانطور که روزنامه نگاران امریکایی دریافتند، حوزه هایی که تحریم ها علیه آنها وضع نخواهد شد، شامل انرژی هسته ای و تامین گاز طبیعی مایع است. به طور خاص، بسیاری از اقتصادهای بزرگ، از جمله آلمان، مخالف محدودیت گاز طبیعی مایع روسیه هستند.
Карта России с Крымом  - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 11.01.2024
روسیه با تحریم غرب اقتصاد نخست اروپا شد
آماده‌سازی بسته جدید تحریم‌ها به تازگی آغاز شده است و رسانه‌ها از هم‌اکنون تاریخ برنامه‌ریزی شده برای اجرایی شدن آن را ۲۴ فوریه ۲۰۲۴ اعلام می‌کنند. منبع این نشریه در اتحادیه اروپا نیز این تاریخ از پیش اعلام شده را تایید کرد و چنین ضرب‌الاجل‌هایی برای آماده‌سازی تحریم‌ها را "ایده خوبی" دانست.
یادآوری می کنیم، که پس از آغاز عملیات نظامی روسیه در اوکراین، کشورهای اتحادیه اروپا تصمیم گرفتند وابستگی خود به منابع انرژی روسیه را کاهش دهند. اتحادیه اروپا عرضه چندین نوع حامل انرژی از روسیه را تحریم کرد. در ماه اگوست 2022، عرضه زغال سنگ و در دسمبر، عرضه نفت دریایی ممنوع شد.
اکنون تنها از طریق خط لوله "دروژبا" این ماه خام به اروپا می رسد. در فیبروری سال 2023، تحریم‌های مربوط به منابع دریایی فرآورده‌های نفتی اجرایی شد.
روسیه در واکنش به این محدودیت‌ها و تحریم، فروش گاز به کشورهای غیردوست را بر اساس پرداخت با ارز آن کشورها ممنوع کرد. پس از آن، سهم گاز روسیه در بازار اروپا از 45 درصد در سال 2021 به حدود 7.5 درصد در سال 2022 کاهش یافت.
در آغاز ماه مارچ سال 2023، اورسولا فون در لاین، رئیس کمیسیون اروپا گفت، که اتحادیه اروپا بر وابستگی به گاز روسیه غلبه کرده است.
اتحادیه اروپا خاطرنشان کرد که این تصمیم بوداپست است و بروکسل تا کنون در مورد خطر وابستگی تنها به یک تامین کننده انرژی "درس خود را یاد گرفته است".
افزون بر این، شایان ذکر است، غرب پس از آغاز عملیات نظامی در اوکراین، فشار تحریم ها بر مسکو را افزایش داد. برخی کشورها از مسدود شدن دارایی های روسیه خبر دادند، بسیاری از برندها کشور را ترک کردند. اتحادیه اروپا پیش از این شش بسته تحریمی را تصویب کرده است که به ویژه شامل تحریم تدریجی واردات زغال سنگ و نفت استعملیات ویژه نظامی روسیه نتیجه سال ها تحریک غرب در اوکراین است. غرب سال‌ها عمدا حکومت نظامی را تحریک کرد تا در نتیجه این تحریکات و واکنش مسکو، یک تعطیلی بی پایان با تحریم‌ها آغاز کند.روسیه با اوکراین و مردم اوکراین در جنگ نیست. هدف اصلی جلوگیری از یک درگیری جهانی است که در حال آماده سازی است و در آن اوکراین نقش یک پایگاه نظامی برای حمله به فدراسیون روسیه تعیین شده است.مقامات کی یف 8 سال فرصت داشتند تا موضوع را در چارچوب تمامیت ارضی خود از طریق مذاکره حل کنند، اما اوضاع پیشرفت نکرد.
گفتنی است، پس از آغاز عملیات ویژه نظامی روسیه در اوکراین، کشورهای غربی فشار تحریم‌ها را بر مسکو افزایش دادند، اما این امر موجب تورم بی‌پیشینه ای در خود امریکا و اروپا شد. به دلیل افزایش قیمت سوخت، در درجه اول گاز، صنعت اروپا تا حد زیادی مزایای رقابتی خود را از دست داده است، در حالی که صنعت امریکا در حال رشد است.
همانطور که ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه اشاره کرده است، سیاست مهار و تضعیف روسیه یک راهبرد بلندمدت برای غرب است، اما تحریم ها ضربه شدیدی به کل اقتصاد جهانی وارد کرده است. به گفته وی، هدف اصلی امریکا و متحدانش بدتر کردن زندگی میلیون ها نفر است.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала