آلمان از اتحادیه اروپا جدا میشود

© Lichtblick/Achim Meldeمجلس
مجلس - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 22.01.2024
عضو شوید
آلیس وایدل، رهبر حزب راست افراطی آلترناتیو برای آلمان AfD)) برگزیت را الگویی برای این کشور خواند و اجازه داد در صورت به قدرت رسیدن، همه پرسی برای خروج از اتحادیه اروپا برگزار شود. او این را طی مصاحبه ای با فایننشال تایمز بیان کرد.

به گزارش اسپوتنیک، ویدل در گفتگو با این نشریه خاطرنشان کرد که اگر حزب وارد دولت شود، آلمان تغییرات قابل توجهی را به نهادهای اتحادیه اروپا پیشنهاد خواهد کرد. به ویژه، او از محدود کردن کمیسیون اروپا EC)) که آن را یک نهاد غیرانتخابی نامید، حمایت کرد.
این سیاستمدار گفت: "اما اگر اصلاحات ممکن نباشد، اگر ما نتوانیم حاکمیت کشورهای عضو اتحادیه اروپا را بازیابی کنیم، باید به مردم اجازه دهیم، تصمیم بگیرند، همانطور که بریتانیا انجام داد."
همانطور که این نشریه اشاره می کند، AfD از زمان تأسیس اتحادیه اروپا در سال 2013 طرفدار محدود کردن اختیارات اتحادیه اروپا بوده است. با این همه، برگزاری همه پرسی برای خروج از انجمن به دلیل ویژگی های قانون آلمان و موقعیت مبهم در درون خود حزب پیچیده است.
آلمان و اتحادیه اروپا به دخالت در انتخابات بریتانیا متهم شده اند - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 03.05.2017
آلمان و اتحادیه اروپا به دخالت در انتخابات بریتانیا متهم شده اند
پیش از این، مارکوس بوکهیت، نماینده پارلمان اروپا از حزب آلترناتیف برای آلمان اعتراف کرد که تحریم های غرب علیه روسیه به برلین آسیب می زند. وی همچنین بر بی اثر بودن محدودیت ها تاکید کرد.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала