گلوله باری بر یک کشتی اسرائیلی در دریای عرب

© AP Photo / Ariel SchalitIsraeli commandos stand guard on the seized KLOS-C cargo ship as it enters the port, at the Red Sea resort city of Eilat, southern Israel, Saturday, March 8, 2014. Israeli naval forces raided the ship hundreds of miles from Israel, in the Red Sea on Wednesday and seized dozens of advanced rockets from Iran destined for Palestinian militants in Gaza, according to the Israeli military. The Islamic Jihad, an Iranian-backed militant group in the Gaza Strip says it is not involved in a seized missile shipment.
Israeli commandos stand guard on the seized KLOS-C cargo ship as it enters the port, at the Red Sea resort city of Eilat, southern Israel, Saturday, March 8, 2014. Israeli naval forces raided the ship hundreds of miles from Israel, in the Red Sea on Wednesday and seized dozens of advanced rockets from Iran destined for Palestinian militants in Gaza, according to the Israeli military. The Islamic Jihad, an Iranian-backed militant group in the Gaza Strip says it is not involved in a seized missile shipment. - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 25.11.2023
عضو شوید
منابع آگاه گزارش داد که یک کشتی متعلق به اسرائیل در دریای عرب هدف تیراندازی قرار گرفت.
به گزارش اسپوتنیک، شبکه تلویزیونی المیادین لبنان به نقل از منابع آگاه گزارش داد، که این کشتی در شب پنجشنبه به جمعه در دریای عرب مورد حمله قرار گرفت.
شبکه تلویزیونی لبنان بدون اشاره به جزئیات دیگر گزارش داد: "منابع المیادین تأیید می‌کنند که یک کشتی اسرائیلی در دریای عرب مورد حمله قرار گرفته است. این کشتی مورد شلیک قرار گرفت و باعث آتش‌سوزی آن شد".
یکشنبه گذشته، جنبش حاکم انصارالله (حوثی‌ها) در شمال یمن گزارش داد که موفق به توقیف کشتی باری گلکسی لیدر در دریای سرخ شده است که با پرچم باهاما و تحت مدیریت یک شرکت جاپانی اداره می‌شود، اما مالک آن یک تاجر بزرگ اسرائیلی که به اسرائیل موتر می برد است.
Женщины на набережной в районе Яффо в Тель-Авиве - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 25.11.2023
اسرائیل چه هدف های را در آتش بس دنبال می کند؟
فرمانده نیروی دریایی حوثی روز چهارشنبه از کشتی بازدید کرد که پس از دستگیری به بندر حدیده در غرب یمن بازگردانده شد. حوثی ها گفتند، که این کار را به عنوان نشانه ای از حمایت از گروه های فلسطینی در نوار غزه در بحبوحه اقدام نظامی اسرائیل انجام دادند.
یادآوری می کنیم، که اسرائیل در 7 اکتوبر مورد یورش موشکی بی‌سابقه‌ای از نوار غزه به عنوان بخشی از عملیات سیل الاقصی که توسط شاخه نظامی جنبش فلسطینی حماس اعلام شد، قرار گرفت. پس از این، جنگنده‌های این سازمان وارد مناطق مرزی در جنوب اسرائیل شدند و به سمت نظامیان و غیرنظامیان آتش گشودند و بیش از 200 گروگان را نیز گرفتند. در اسرائیل بر اساس آخرین اطلاعات مقامات، حدود 1.2 هزار نفر کشته شدند که این تعداد شامل غیرنظامیان، سربازان، شهروندان خارجی و کارگران است و همچنین گزارش شده است که بیش از 5 هزار نفر زخمی شده اند. در پاسخ، نیروهای دفاعی اسرائیل عملیات شمشیرهای آهنین را علیه حماس در نوار غزه آغاز کردند. در عرض چند روز، ارتش اسرائیل کنترل تمام مناطق پرجمعیت نزدیک مرز با غزه را به دست گرفت و حملات هوایی به اهدافی از جمله غیرنظامیان در نوار غزه را آغاز کرد. اسرائیل همچنین از محاصره کامل نوار غزه خبر داد: تامین آب، غذا، برق، دارو و سوخت متوقف شد.
در پایان ماه اکتوبر، مرحله زمینی عملیات اسرائیل در محاصره آغاز شد. شهر غزه توسط نیروهای زمینی اسرائیل محاصره شد و منطقه محاصره عملاً به دو بخش جنوبی و شمالی تقسیم شد. شمار تلفات نوار غزه از آغاز حملات رژیم صهیونیستی به بیش از 14 هزار نفر و بیش از 33 هزار زخمی رسیده است. سفارت روسیه گزارش داد که در جریان تشدید درگیری ها، 20 روس کشته، دو نفر گروگان گرفته شده و هفت نفر به عنوان مفقود اعلام شده اند.
به گفته منابع مختلف، حدود 150 اسرائیلی ممکن است در اسارت حماس باشند. خود جنبش اعلام کرد که حدود 200 تا 250 زندانی در نوار غزه وجود دارد.
وزارت امور خارجه روسیه از طرفین خواست تا خصومت ها را متوقف کنند. با توجه به موضع ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، حل و فصل بحران خاورمیانه تنها بر اساس فرمول "دو دولت" مصوب شورای امنیت سازمان ملل متحد امکان پذیر است که ایجاد یک کشور مستقل فلسطینی در چارچوب تفاهم نامه سال 1967 با پایتختی بیت المقدس شرقی هم مرز با اسرائیل فراهم شود. مناقشه فلسطین و اسرائیل، مرتبط با منافع ارضی طرفین، برای چندین دهه منبع تنش و درگیری در منطقه بوده است. تصمیم سازمان ملل متحد با نقش فعال اتحاد جماهیر شوروی در سال 1947، ایجاد دو کشور - اسرائیل و فلسطین را تعیین کرد، اما تنها اسرائیل ایجاد شد.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала