خطر که کشتی تحت البحری اتمی بریتانیا در بحر اطلس را غرق میکرد

© Photo / Royal Navy/James BirdБританская подводная лодка HMS Anson
Британская подводная лодка HMS Anson - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 20.11.2023
عضو شوید
کشتی تحت الحبری کلاس ونگارد قوای بحری بریتانیا که حامل راکت‌های بالستیک " تریندت 2" بود، کم مانده بود به دلیل نقص در یکی از عمق سنج‌های آن غرق شد. در این کشتی 140 خدمه قرار داشتند.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از "سان" یک کشتی تحت البحری بریتانیایی در حال آماده شدن برای گشت زنی در بحر اطلس بود که حسگرهای عمق‌سنج آن از کار افتادند. در نتیجه، کشتی تحت البحری تقریباً وارد "منطقه خطر" شد. انجیرنان در بخش عقب تحت البحری با استفاده از عمق سنج دوم متوجه نقص در عمق سنج شدند و زنگ هشدار را به صدا درآوردند.
نشریه نامبرده به دلایل امنیتی دقیقاً در مورد عمق غواصی و تحت البحری صحبت نمی کند. منبع سان در قوای بحری اطلاع داد که قوماندانی بریتانیا تحقیقات در مورد این حادثه را آغاز کرده است. "ما در مورد عملیات اظهار نظر نمی کنیم. کشتی تحت الحبری های ما همچنان در سراسر جهان مستقر هستند و از منافع ملی محافظت می کنند".
بریتانیا در مجموع چهار کشتی تحت البحری هسته ای کلاس ونگارد دارد. کلاس ونگارد در سال 1994 به عنوان بخشی از برنامه هسته ای ترایدنت بریتانیا معرفی شد و شامل چهار تحت البحری ونگارد (اس28)، ویکتوریوس (اس29)، ویجیلنت (اس30)، و ونجنس (اس31) می شود. هر چهار تحت البحری در پایگاه بحیره اچ‌ام کلاید، در غرب گلاسکو، اسکاتلند مستقر هستند. به گفته نشریه " سان"، تنها دو کشتی تحت البحری از چهار تحت البحری برای عملیات مناسب هستند.
Корабли США и Великобритании во время учения в Персидском заливе - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 17.10.2023
حرکت کشتی های نیروی دریایی بریتانیا برای پشتیبانی از اسرائیل به سوی شرق مدیترانه
گفتنی است، کشتی های تحت البحری کلاس ونگارد قرار بود عمر خدمت 25 سال داشته باشند، و با ورود کشتی های کلاس دردنات (Dreadnought-class) به خدمت که قرار است در سال 2024 انجام شود، جایگزین خواهند شد. هر تحت البحری کلاس ونگارد از یک ریکتور هسته ای رولزرویس پی‌دبلیوآر2 با دو توربین جی‌ئی‌سی نیرو می گیرد. این تحت البحری ها دارای یک شفت و یک پیشرانه پمپ-جت و دو جنراتور توربو دبیلو‌اچ آلن هستند ا طول نزدیک به 150 متر و بیش از 16 هزار متریک تن وزن، کلاس ونگارد بزرگ‌ترین نوع تحت البحری است که تاکنون در بریتانیا ساخته شده است و سومین نوع بزرگ کشتی جنگی در حال خدمت در قوای بحری پادشاهی بریتانیا محسوب می شود.
Подводная лодка британских ВМС HMS Victorious класса Vanguard - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 07.11.2022
کشتی تحت البحری اتمی بریتانیا غرق آتش شد
به واسطه اندازه این تحت البحری ها، یک تاسیسات تولید ویژه باید برای ساخت و ساز تحت البحری های کلاس ونگارد ساخته می شد. افزایش اندازه تحت البحری ها برای قرارگیری راکت ترایدنت دی5 ضروری بود، اما این تحت البحری ها به خدمه کمتر (132 نفر) در مقایسه با زیردریایی های پولاریس (149 نفر) نیاز دارند. محفظه راکت 16 لوله ای در تحت البحری های جدید ترایدنت بر اساس سامانه 24 لوله مورد استفاده در تحت البحری های ترایدنت کلاس اوهایو نیروی بحری امریکا شکل گرفته است. راکت های هسته ای ترایدنت می توانند به سمت اهدافی در فاصله 4 هزار مایلی (6437 کیلومتر) راکت شوند و در بیشینه سرعت خود با سرعت بیش از 13 هزار مایل بر ساعت (20921 کیلومتر بر ساعت) حرکت می کنند.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала