تبدیل شدن غزه به گورستان کودکان/ 940 کودک ناپدید

© Sputnik / Ajwad Jradatتحت القصف والنيران تواصل طواقم الدفاع المدني عملها في قطاع غزة لإنقاذ حياة المواطنين من تحت الانقاض
تحت القصف والنيران تواصل طواقم الدفاع المدني عملها في قطاع غزة لإنقاذ حياة المواطنين من تحت الانقاض  - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 31.10.2023
عضو شوید
سخنگوی صندوق کودکان سازمان ملل گفت: غزه به گورستان کودکان تبدیل شده و 940 کودک دیگر زیر آوار ناپدید هستند.
به گزارش اسپوتنیک، جیمز الدر، سخنگوی صندوق کودکان سازمان ملل و ینس لرکه، سخنگوی سازمان ملل متحد در نشستی در ژنو گفتند، حدود 940 کودک در غزه ناپدید شده اند که احتمالاً زیر آوار بند مانده اند و نزدیک به3450 کودک در سه هفته کشته شده اند.
ادلر در پاسخ به خبرنگاران گفت: "برپایه ای آخرین داده ها، 940 کودک در غزه ناپدید شده اند.
سخنگوی دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل متحد (OCHA) افزود، که سازمان او نیز همین یافته‌ها را دارد و "غیرقابل تحمل است که به کودکانی که در زیر آوار دفن می‌شوند فکر کنیم، در حالی که احتمال بسیار کمی برای بیرون کردن آنها وجود دارد".
Люди перевозят провизию в Газе - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 31.10.2023
لحظه به لحظه؛ آخرین رویدادها از بیست و پنجمین روز جنگ اسرائیل و فلسطین + ویدیو و نگارها
بر پایه ای گزارش صندوق کودکان سازمان ملل، در جریان سه هفته 3450 کودک در غزه کشته و بیش از 10000 کشته یا زخمی شدند.
این سازمان همچنین یادآور شد، که نیمی از 2.3 میلیون باشنده ای غزه زیر 18 سال سن دارند.
الدر گفت: "این شمار هر روز به طور قابل توجهی در حال افزایش است. غزه به گورستان کودکان تبدیل شده است. این یک جهنم زنده برای همه است. با این حال تهدیدها برای کودکان فراتر از بمب و خمپاره است".
یادآوری می کنیم، که اسرائیل در 7 اکتوبر مورد یورش موشکی پیشینه ای از نوار غزه به عنوان بخشی از عملیات سیل الاقصی که توسط شاخه نظامی جنبش فلسطینی حماس اعلام شد، قرار گرفت. پس از آن، جنگنده های سازمان به مناطق مرزی در جنوب اسرائیل نفوذ کردند. در پاسخ، نیروهای دفاعی اسرائیل عملیات شمشیرهای آهنین را در برابر حماس در نوار غزه آغاز کردند. در جریان چند روز، ارتش اسرائیل همه ای مناطق پرجمعیت نزدیک مرز با غزه را زیر کنترل خود درآورد و یورش های هوایی به هدف های از آن میان غیرنظامیان در نوار غزه را آغاز کرد.
اسرائیل همچنین از محاصره کامل نوار غزه خبر داد: تامین آب، غذا، برق، دارو و سوخت متوقف شد. شمار قربانیان در نوار غزه از 8.5 هزار نفر گذشت و بیش از 21 هزار نفر زخمی شدند. در اسرائیل، به گفته مقامات محلی، بیش از 1.3 هزار نفر جان خود را از دست دادند. سفارت روسیه گزارش داد که در جریان تشدید درگیری ها، 20 روس کشته، دو نفر گروگان گرفته شده و هفت نفر به عنوان ناپدید اعلام شده اند. به گفته منابع مختلف، نزدیک به 150 اسرائیلی ممکن است در اسارت حماس باشند. خود جنبش اعلام کرد که نزدیک به 200 تا 250 زندانی در نوار غزه وجود دارد.
وزارت امور خارجه روسیه از طرفین خواست تا درگیری ها را متوقف کنند. با توجه به دیدگاه ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، حل و فصل بحران خاورمیانه تنها برپایه ای چارچوب "دو دولت" مصوب شورای امنیت سازمان ملل متحد امکان پذیر است که ایجاد یک کشور مستقل فلسطینی در چارچوب بر پایه موافقت نامه ای 1967 با پایتخت آن در بیت المقدس شرقی هم مرز یکدیگر فراهم می کند. مناقشه فلسطین و اسرائیل، در پیوند با منافع ارضی طرفین، برای چندین دهه منبع تنش و درگیری در منطقه بوده است. تصمیم سازمان ملل متحد با نقش فعال اتحاد جماهیر شوروی در سال 1947، ایجاد دو کشور - اسرائیل و فلسطین را تعیین کرد، اما تنها اسرائیل ساخته شد.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала