هنوز هم اسرائیل درباره حمله زمینی در غزه تصمیم نگرفته است

© Sputnik / Issam Al-Rimawi /  مراجعه به بانک تصاویر Израильские военнослужащие во время столкновений с участники акции протеста в Палестине против решения о признании Иерусалима столицей Израиля
Израильские военнослужащие во время столкновений с участники акции протеста в Палестине против решения о признании Иерусалима столицей Израиля - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 27.10.2023
عضو شوید
رهبران سیاسی و نظامی اسرائیل هنوز درباره چگونگی، زمان یا اصلاً ضرورت یا عدم ضرورت اجرای عملیات زمینی در نوار غزه تصمیم نگرفته اند.
به گزارش اسپوتنیک، هرزی هالوی، ستر درستیز وزارت دفاع اسرائیل گفت که طرح "با کیفیت" را برای حمله زمینی به نوار غزه آماده کرده است.
روزنامه نیویارک تایمز می نویسد: "رهبران اسرائیل که قول انتقام از حماس به خاطر کشتار وحشیانه غیرنظامیان را داده اند، هنوز در مورد چگونگی انجام این کار به توافق نرسیده اند، اگرچه ممکن است قوای اسرائیل تا روز جمعه تعرض کند".
به نوشته این نشریه، در بین رهبری اسرائیل بحث های در مورد اینکه آیا تهاجم در قالب یک عملیات بزرگ انجام شود یا در چارچوب مجموعه ای از عملیات های کوچکتر.
Вид с воздуха на лагерь Аль-Шати в секторе Газа, январь 2023 - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 26.10.2023
فرمانده سابق ارتش اسرائیل: تبدیل غزه به دریاچه گزینه کم بها و درس عبرت برای حماس خواهد بود
پس از نفوذ مسلحانه شبه نظامیان حماس از نوار غزه به خاک اسرائیل و آغاز راکت باران اسرائیل از سوی فلسطینیان، اوضاع در خاورمیانه به شدت رو به وخامت گرائیده است. حماس این حمله را پاسخی به اقدامات مقامات اسرائیلی علیه مسجد الاقصی در بیت المقدس اعلام کرده است. صبح روز هفتم اکتوبر، اسرائیل در چارچوب عملیات طوفان الاقصی که توسط شاخه نظامی جنبش فلسطینی حماس اعلام شد، مورد حمله راکتی بی‌سابقه‌ای از نوار غزه قرار گرفت. پس از حملات راکتی گسترده، مبارزین حماس به مناطق سرحدی جنوب کشور یهودیان نفوذ کردند.
در پاسخ، قوای اسرائیل عملیات شمشیرهای آهنین را علیه حماس در نوار غزه آغاز کردند. چند روز پس از حمله، ارتش اسرائیل کنترل تمام شهرک‌های نزدیک مرز غزه را به دست گرفت و حملات هوایی به اهدافی از جمله غیرنظامیان در نوار غزه را آغاز کرد. اسرائیل همچنین از محاصره کامل نوار غزه خبر داده و رساندن آب، غذا، برق، دارو و سوخت به این منطقه را متوقف کرد.
تعداد قربانیان در نوار غزه به گفته وزارت صحت محلی از 7 هزار نفر فراتر رفت، بیش از 18 هزار نفر مجروح شدند و به گفته منابع مختلف، بیش از 200 اسرائیلی در اسارت حماس هستند.
وزارت امور خارجه روسیه از طرفین خواست تا خصومت ها را متوقف کنند. به گفته ولادیمیر پوتین، حل بحران خاورمیانه تنها بر اساس فرمول "دو دولت" مصوب شورای امنیت سازمان ملل متحد امکان پذیر است که ایجاد یک کشور مستقل فلسطینی در سرحدات 1967 با مرکز آن در بیت المقدس شرقی را فراهم می کند.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала