حماس: یورش های اسرائیل بر توانمندی این جنبش تأثیری نداشته است

© AFP 2023 / Mahmud HamsБоевое крыло движения ХАМАС в Палестине
Боевое крыло движения ХАМАС в Палестине  - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 26.10.2023
عضو شوید
یکی از اعضای دفتر سیاسی حماس گفت: جنبش از سطح نظامی و سیاسی بالایی در غزه برخوردار است.
به گزارش اسپوتنیک، حسام بادران، یکی از اعضای دفتر سیاسی این سازمان به اسپوتنیک گفت: یورش های ارتش اسرائیل بر حماس تأثیری نداشته است؛ این جنبش از سطح نظامی و سیاسی بالایی در نوار غزه برخوردار است.
بادران گفت: "حماس در نوار غزه از سطح نظامی و سیاسی بالایی برخوردار است. همه این یورش ها (از سوی نیروهای اسرائیلی) نمی تواند بر این جنبش تأثیر بگذارد. این جنبش حتی بیش از هر زمان دیگری در صحنه فلسطین حضور خواهد داشت".
Российские флаги, установленные в Москве ко Дню государственного флага России - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 26.10.2023
وزارت خارجه روسیه: نمایندگان جنبش حماس فلسطین به مسکو آمده اند
یادآوری می کنیم، که صبح روز هفتم اکتوبر، اسرائیل در چارچوب عملیات سیل الاقصی که از سوی شاخه نظامی جنبش فلسطینی حماس اعلام شد، مورد یورش موشکی بی‌پیشینه ای از نوار غزه قرار گرفت. پس از این، جنگجویان این سازمان به مناطق مرزی در جنوب اسرائیل نفوذ کردند. در پاسخ، نیروهای دفاعی اسرائیل عملیات شمشیرهای آهنین را در برابر حماس در نوار غزه آغاز کردند. ظرف چند روز، ارتش اسرائیل همه ای مناطق پرجمعیت نزدیک مرز با غزه را زیر کنترل خود درآورد و یورش های هوایی به هدف های از آن میان غیرنظامیان در نوار غزه را آغاز کرد. اسرائیل همچنین از محاصره کامل نوار غزه خبر داد: تامین آب، غذا، برق، دارو و سوخت متوقف شد. در بیستمین روز درگیری شمار قربانیان نوار غزه از 7 هزار نفر گذشت و بیش از 18 هزار نفر زخمی شدند. در اسرائیل، به گفته مقامات محلی، بیش از 1.3 هزار نفر جان خود را از دست دادند.
سفارت روسیه گزارش داد، که در جریان تشدید درگیری ها، 20 روس کشته، دو نفر گروگان گرفته شده و هفت نفر به عنوان ناپدید اعلام شده اند. به گفته منابع مختلف، حدود 150 اسرائیلی ممکن است در اسارت حماس باشند. خود جنبش اعلام کرد که نزدیک به 200 تا 250 زندانی در نوار غزه وجود دارد.
وزارت امور خارجه روسیه از طرفین خواست تا درگیری ها را متوقف کنند. برپایه ای دیدگاه ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، حل و فصل بحران خاورمیانه تنها بر اساس ساختار "دو دولت" مصوب شورای امنیت سازمان ملل متحد امکان پذیر است که ایجاد یک کشور مستقل فلسطینی در چارچوب توافق نامه ای 1967 با پایتخت آن در بیت المقدس شرقی هم مرز فراهم می کند، است. مناقشه فلسطین و اسرائیل، مرتبط با منافع ارضی طرفین، برای چندین دهه منبع تنش و درگیری در منطقه بوده است. تصمیم سازمان ملل متحد با نقش فعال اتحاد جماهیر شوروی در سال 1947، ایجاد دو کشور - اسرائیل و فلسطین را تعیین کرد، اما تنها اسرائیل ایجاد شد.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала