کاخ سفید در حال بررسی ارتباط کمک‌ به اسرائیل و اوکراین

© Photo / Public domain/U.S. Air Force/Roland BalikПогрузка военной помощи для Украины на авиабазе Довер, США
Погрузка военной помощи для Украины на авиабазе Довер, США - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 10.10.2023
عضو شوید
کاخ سفید در حال بررسی اقدامی جهت ضمیمه کردن بودجه اوکراین به درخواست کمک فوری به رژیم صهیونیستی است تا به این ترتیب با دور زدن جمهوری‌خواهان مخالف، شانس تصویب کمک به کی‌یف را افزایش دهد.
به گزارش اسپوتنیک، ان‌بی‌سی به نقل از یک مقام دولت امریکا گزارش داد کاخ سفید در حال بررسی امکان پیوند دادن کمک‌ها به اسرائیل و اوکراین است تا کنگره هر دو طرح را تأیید کند.
این کانال تلویزیونی گزارش داد: "در حال حاضر، کاخ سفید، قابلیت سیاسی پیوند کمک به اوکراین و اسرائیل را ارزیابی می کند."
کانال تلویزیونی "ان بی سی" اشاره می کند، باوجود که برخی از قانونگذاران مخالف تخصیص بودجه اضافی به کی‌یف هستند، در عین حال، موضوع کمک به اسرائیل در پس زمینه عملیات حماس کمتر با مقاومت مشابهی در کنگره مواجه خواهد شد.
Заседание Совета безопасности ООН по ситуации на Ближнем Востоке - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 10.10.2023
چرا قطعنامه امریکا و اسرائیل در شورای امنیت در مورد مناقشه فلسطین و اسرائیل تصویب نشد؟
همانطور که یکی از مقامات کاخ سفید اشاره کرد، کنگره باید تصمیم نهایی در مورد این موضوع را اتخاذ کند. به گفته یک منبع دیگر، دولت جو بایدن معتقد است که توانایی کشور در حمایت از اوکراین بر توانایی این کشور برای کمک به اسرائیل تأثیر نمی‌گذارد.
وی در عین حال خاطرنشان کرد که ایالات متحده به زودی باید در بحبوحه انتقال تسلیحات آتی به اسرائیل، منابع خود را تکمیل کند. با این حال، تل‌آویو و کی‌یف دارای سیستم‌های دفاع هوایی متفاوتی هستند، بنابراین درخواست تسلیحات مشابه مطرح نخواهد شد.
قابل یادآوری است که پیش از این، درخواست جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده از کنگره برای کمک 24 میلیارد دالری به اوکراین، پس از اینکه نمایندگان جمهوری خواه کنگره از تصویب بودجه که شامل بودجه برای کی‌یف بود، خودداری کردند، تقریباً باعث تعطیلی شد.
در نتیجه، بودجه موقت بدون بودجه برای اوکراین تصویب شد و کوین مک کارتی، رئیس مجلس نمایندگان، به دلیل اینکه تعدادی از جمهوری خواهان معتقد بودند که او با دولت بایدن در مورد بودجه برای کی‌یف معامله مخفی کرده است، از مقام خود برکنار شد. در حال حاضر، ایالات متحده هیچ بودجه جدیدی برای اوکراین ندارد، و بودجه ای که قبلاً توافق شده بود، فقط برای کوتاه مدت کافی است. بر اساس گزارش های رسانه های امریکایی، کمک های نظامی، اقتصادی و بشردوستانه امریکا به کی‌یف بیش از 100 میلیارد دالر بوده است.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала