کشته و زخمی شدن ۷ طالب در یورش نیروهای جبهه مقاومت در نورستان

© National Resistance Front of Afghanistanکشته شدن بیش از 300 جنگجوی طالبان در درگیری با جبهه مقاومت 
کشته شدن بیش از 300 جنگجوی طالبان در درگیری با جبهه مقاومت  - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 04.10.2023
عضو شوید
جبهه مقاومت ملی افغانستان از کشته و زخمی شدن ۷ جنگجوی گروه طالبان در ولایت نورستان در یورش نیروهایش خبر داد.
به گزارش اسپوتنیک، جبهه مقاومت ملی افغانستان با نشر خبرنامه ای امروز نوشت: "۷ طالب تروریست در دو حمله جداگانه نیروهای جبهه مقاومت ملی افغانستان در ولایت نورستان کشته‌و‌زخمی شدند".
این جبهه در ادامه نوشته است: "نیروهای جبهه مقاومت ملی شب گذشته در شهرستان‌ها/ولسوالی‌های مندول و دوآب ولایت نورستان عملیات‌های موفقانه‌ای را بر مواضع طالبان تروریست راه‌اندازی نمودند که در نتیجه‌ آن ۲ طالب تروریست به هلاکت رسیده و ۵ تروریست دیگر زخمی شدند".
احمد مسعود - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 30.09.2023
گسترش جبهه مقاومت به سوی جنوب و غرب افغانستان تا سال 2024
این جبهه افزوده است: "عملیات نخست در شهرستان/ولسوالی مندول ولایت نورستان نزدیکای ساعت ۶:۰۰ شام روزگذشته، سه‌شنبه ۱۱ میزان، از سوی رزمندگان جبهه مقاومت ملی آغاز گردید و تا حوالی ساعت ۴:۰۰ صبح امروز، چهارشنبه ۱۲ میزان، ادامه یافت. در این عملیات که با درگیری‌های شدید همراه بود ۲ طالب تروریست به هلاکت رسیدند و ۲ تروریست دیگر زخمی شدند و هم‌چنین یک واسطه نظامی این گروه کاملا آتش گرفت".
این جبهه درباره عملیات دومش چنین روشنی انداخته است: "عملیات دوم مقاومت‌گران، در شهرستان/ولسوالی دوآب نورستان از ساعت ۱۱:۰۰ شب‌گذشته، سه‌شنبه ۱۱ میزان، آغاز و تا حوالی ساعت ۲:۰۰ شب ادامه یافت. در ادامه این عملیات، در نتیجه اصابت چندین فیر راکت‌ بر ساختمان ولسوالی دوآب این ولایت، ۳ طالب تروریست زخمی شدند. هم‌زمان با این، درگیری‌های پراگنده دیگری نیز میان مقاومت‌گران و تروریستان طالب در چند پوسته‌ امنیتی این ولسوالی رخ داده است. در جریان این درگیری‌ها، یکی از نیروهای دلیر جبهه مقاومت ملی زخم سطحی برداشته است".
در پایان این خبرنامه آمده است: "در پی عملیات‌های هدفمند جبهه مقاومت ملی، گروه طالبان تروریست بالای مردم محل هجوم برده و اموال خانه ولسوال پیشین دوآب را تاراج کرده‌اند. نیروهای جبهه مقاومت ملی، به هدف نجات مردم و کشور از چنگ گروه ظالم و سفاک طالبان عملیات‌های خود را در مناطق مختلف کشور طرح و اجرا می‌کنند".
یادآوری می کنیم، که در ماه های پسین یورش های نیروهای جبهه آزادی و جبهه مقاومت بر جنگجویان گروه طالبان در بیشتر ولایت های افغانستان افزایش پیدا کرده است و تاکنون بیش از سه صد جنگجوی گروه طالبان کشته و زخمی شده است. گروه طالبان هم مانند همیشه پس از هر عملیات جبهه های مخالف اش دست به دستگیری باشندگان همان منطقه می زنند.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала