"روسکوسموس" علت اصلی سقوط ایستگاه "لونا 25" را اعلام کرد

© Photo / RoscosmosРоссийская автоматическая станция "Луна-25"
Российская автоматическая станция Луна-25 - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 03.10.2023
عضو شوید
سازمان فضایی فدرال روسیه (روسکوسموس) می‌گوید، ایستگاه "لونا-25" ممکن به دلیل سرعت زاویه‌ای سقوط کرده باشد.
به گزارش اسپوتنیک، سرویس مطبوعاتی روسکوسموس در پی کار کمیسیون بین بخشی گزارش داد که احتمالاً علت تصادف سفینه "لونا 25" اشتباه در کار بخش کنترول ایستگاه بود که نتوانست مشخص کند چه دستوراتی را باید در مرحله اول اجرا کند.
"محتمل ترین علت تصادف "لونا 25" عملکرد غیرمستقیم مجموعه کنترل ایستگاه بود که به دلیل عدم استفاده از ناحیه اکسلرومترها (شتاب‌سنج) در دستگاه BIUS-L (ناحیه اندازه گیری سرعت زاویه‌ای) به دلیل احتمال ورود به یک مجموعه از دستورات با اولویت های مختلف اجرای آنها توسط دستگاه است".
دلیل تصادف "لونا 25" که باعث نابودی سفینه شد، آن است انجن دستگاه به طور منظم خاموش نشد و به جای 84 ثانیه به مدت 127 ثانیه کار کرد.
「ルナ25号 - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 20.08.2023
مشکلات "لونا-25" پیش از رفتن به مدار آغاز شده بود
با توجه به تحقیقات انجام شده، شرکت دولتی توصیه هایی برای جلوگیری از تکرار این حادثه در ماموریت های آینده ارائه خواهد کرد.
یادآوری می کنیم، که راکت سایوز 2.1b با نخستین ایستگاه قمری داخلی در تقریباً 50 سال گذشته در ساعت 02:11 به وقت مسکو در 11 اگوست از پایگاه فضایی وستوچنی پرتاب شد. هدف اصلی این ماموریت بررسی خاک ماهواره طبیعی زمین برای وجود یخ است. ایستگاه خودکار لونا-25 در انجمن تحقیقات و تولید لاوچکین ایجاد شد. این باید نخستین فضاپیمایی باشد که به آرامی در منطقه قطب جنوبی ماه، جایی که زمین پیچیده غالب است، فرود می آید. انتظار می رود این اتفاق در 21 اگوست رخ دهد. روز پنجشنبه، لونا-25 اولین تصاویر از سوی دور ماه را با دوربین های تلویزیونی مجموعه STS-L گرفت. روز شنبه، روسکاسموس گزارش داد که یک وضعیت اضطراری در ایستگاه رخ داده است، که اجازه انتقال به مدار پیش از فرود با پارامترهای داده شده را نمی دهد.
луна-25 - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 10.08.2023
چندرسانه ای
نخستین دستگاه اکتشافی خودکار در تاریخ نوین روسیه "Luna-25" + داده نمایی
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала