نماینده مجلس سوریه: در نظم جهانی جدید روسیه هژمونی امریکا جای ندارد

© AFP 2023 / Mladen AntonovРоссийский и американский флаги
Российский и американский флаги - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 28.09.2023
عضو شوید
عضو مجلس نمایندگان روسیه گفت: دمشق خواستار پایان دادن به حضور غیرقانونی نظامی امریکا در خاک سوریه است.
به گزارش اسپوتنیک، خالد العبود، عضو مجلس سوریه در گفتگو با اسپوتنیک در خصوص سخنان بسام صباغ نماینده دائم سوریه در سازمان ملل اظهار داشت، که دمشق خواستار پایان دادن به حضور غیرقانونی نظامی امریکا در خاک جمهوری عربی است.
وی بیان داشت: ایالات متحده نه تنها در برابر سوریه و مردم سوریه بلکه در برابر کل منطقه جنگی گسترده به راه انداخته است. با این حال، واشنگتن به سادگی نسبت به کشور ما وسواس دارد و آنها [امریکایی ها] هنوز از پتانسیل نظامی کامل خود استفاده نکرده اند. رهبری امریکا در تلاش است کشور ما را نابود کند و از هر وسیله ای برای رسیدن به این هدف کار می گیرد.
تحمیل هژمونی امریکا بر سوریه و عراق - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 27.02.2021
تحمیل هژمونی امریکا بر سوریه و عراق
العبود افزود: مدتها برای همه آشکار شده بود که ایالات متحده خاک سوریه از آن میان نفت خیزترین مناطق را اشغال کرده است. بحث در خصوص غرامت [منابع طبیعی ربوده شده جمهوری] که صباغ در سخنرانی خود به آن اشاره کرد، مدت هاست که ادامه دارد، اما واشنگتن، علیرغم همه چیز، همچنان به دزدی، کنترل سرزمین های ما و دامن زدن به درگیری های جدید به بهانه های واهی ادامه می دهد.
Пресс-центр саммита БРИКС в Йоханнесбурге - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 24.08.2023
گسترش بریکس نقطه پایان هژمونی امریکا است
وی خاطرنشان کرد: مقامات سوریه به خوبی می‌دانند که جامعه بین‌الملل صدای آنها [برای توقف جنایات آمریکا] را نمی‌شنود و نخواهد شنید. و صباغ در سخنرانی خود به درستی خاطرنشان کرد که واشنگتن حقوق نه تنها مردم سوریه، بلکه سایر مردم را نیز نقض می کند. سوریه در نظر دارد اهمیت پاسخگویی ایالات متحده در قبال جنایات علیه بشریت را به تمام جهان منتقل کند. در مورد متحدان ما، به ویژه، روسیه و چین دقیقاً کشورهایی هستند که به هر نحو ممکن از ما حمایت می کنند و به مردم سوریه کمک می کنند. من به ویژه از نقش مسکو قدردانی می کنم، زیرا این او است که در حال حاضر نظم جهانی جدیدی را ایجاد می کند. توافقات، روابط قوی بین کشورهای منطقه [خاورمیانه]، روسیه، چین و سوریه ایجاد می کند و همه اینها یک "زیرساخت جهانی" کاملاً جدید را تشکیل می دهد که در آن جایی برای هژمونی ایالات متحده وجود ندارد.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала