روسیه شرایط خود را برای به‌رسمیت شناختن طالبان اعلام کرد

© SputnikКабулов
Кабулов - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 28.09.2023
عضو شوید
نماینده ویژه رییس‌جمهور روسیه برای افغانستان می‌گوید، ما نمی توانیم سفیر را پذیرایی کنیم زیرا دولت طالبان را به رسمیت نمی شناسیم.
به گزارش اسپوتنیک، ضمیر کابلوف، نماینده ویژه رییس‌جمهور روسیه برای افغانستان گفت، روسیه و دیگر اعضای فرمت مسکو در مورد افغانستان با طالبان مبنی بر اینکه یک دولت همه شمول چگونه باید باشد، اختلاف نظر دارد.
این دیپلمات گفت: "طالبان دولت کنونی را کاملاً همه شمول می‌دانند، در حالی که چشم خود را بر این واقعیت می‌بندند که نمایندگان سایر اقوام در دولت در واقع اعضای این گروه هستند، که با دیدگاه همه شمول نه تنها ما (روسیه) بلکه سایر دولت های ذینفع متفاوت است. مشکل واقعی اینجاست."
همزمان، کابلوف در پاسخ به این سوال که آیا مسکو و سایر شرکت کنندگان در فرمت مسکو نفوذ بر طالبان در این زمینه دارند یا خیر، کابلوف گفت که نمایندگان این فرمت "نه برای اعمال فشار، بلکه برای متقاعد کردن" گرد هم می آیند.
کابلوف افزود: "طالبان باید به رسمیت شناخته شوند. یعنی در عمل ثابت کنند که آماده پاسخگویی به فراخوان ایجاد یک حکومت همه شمول سیاسی هستند. اگر این اقدام را انجام دهند، راه را برای به رسمیت شناختن احتمالی رژیم طالبان توسط روسیه باز خواهد کرد."
رهبر مقاومت علیه طالبان: آماده هر نوع جنگ هستیم - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 27.09.2023
جبهه مقاومت: احمد مسعود به فرانسه رفت
وی خاطرنشان کرد که به همین دلیل است که سفارت افغانستان در مسکو اکنون توسط کارمندان افغانستان اداره می شود - اما نمی توانیم سفیر را پذیرایی کنیم زیرا دولت طالبان را به رسمیت نمی شناسیم.
نشست مسکو در مورد افغانستان در 29 سپتمبر در کازان برگزار می شود. پیش از این ماریا زاخارووا نماینده رسمی وزارت خارجه روسیه گفته بود که قرار است در این دیدار در مورد وضعیت کنونی افغانستان، مسایل آشتی بین الافغانی، تضمین امنیت منطقه‌ای و بازسازی کشور پس از جنگ گفتگو شود.
به گفته وی، در پی این رویداد، قرار است بیانیه مشترک طرفین به تصویب برسد. همانطور که تاس در آستانه نشست کابلوف خاطرنشان کرد، نمایندگان ایالات متحده به عنوان ناظر به این نشست دعوت نشدند.
فرمت مسکو در مورد افغانستان شامل روسیه، هند، ایران، قزاقستان، قرقیزستان، چین، پاکستان، تاجیکستان، ترکمنستان و ازبکستان می‌باشد. جلسه قبلی در نومبر سال گذشته برگزار شد.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала