آیا امریکا هزینه جنایات در عراق را خواهد پرداخت؟

© AP PhotoИздевательства над заключенным в тюрьме Абу-Грейб в Багдаде, Ирак
Издевательства над заключенным в тюрьме Абу-Грейб в Багдаде, Ирак - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 27.09.2023
عضو شوید
دیده بان حقوق بشر اعلام کرد که ایالات متحده پس از گذشت بیست سال از حمله به عراق، هنوز هیچ غرامتی به زندانیان سابقی که در زندان ابوغریب آسیب دیده اند، ارائه نکرده است.
به گزارش اسپوتنیک، دیده بان حقوق بشر اعلام کرد که ایالات متحده پس از گذشت بیست سال از حمله به عراق، هنوز هیچ غرامتی به زندانیان سابقی که در زندان ابوغریب آسیب دیده اند، ارائه نکرده است. بیشتر زندانیان شامل شهروندان عراقی بود: آنها مورد شکنجه، خشونت و تحقیر قرار گرفتند و اغلب کشته شدند.
برای حق عراقی بودن کشته شدند
ایاد العناز، کارشناس علوم سیاسی عراق، خاطرنشان کرد که پیچیده ترین شکنجه ها علیه زندانیان در ابوغریب انجام شد و این جنایات باید مجازات شوند.
وی توضیح داد که : در واقع، نیروهای اشغالگر از روش‌های کثیف برای مقابله با کسانی که نمی‌خواستند استفاده کردند، از جمله کسانی که برای استقلال عراق جنگیدند. این کار مستلزم خونریزی در زیرزمین‌ها، ارعاب و تلاش برای شکستن عراقی‌ها از نظر روحی و جسمی بود. امریکایی ها به بهانه حل پرونده مرتکب جنایت شدند، بدترین اعمال غیراخلاقی مواردی بود که شامل خشونت روانی و فیزیکی بود.
به گفته این کارشناس سیاسی عراقی، دولت امریکا باید مسئولیت کامل ظلم به مردم عراق، مظاهر آشکار نژادپرستی و شوونیسم را بر عهده بگیرد.
"آنها برای حق عراقی بودن مورد تجاوز قرار گرفتند و کشته شدند. این همه هنجارهای حقوق بشر را نقض می کند. واشنگتن از مسئولیت اجتناب می کند و به سادگی سکوت می کند: اما چرا؟ شما آمدید تا دموکراسی را برای ما به ارمغان بیاورید، اما فقط رنج و درد را برای ما به ارمغان آوردید."
Издевательства над заключенными иракской тюрьмы Абу-Грейб в Багдаде, Ирак - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 20.03.2023
ناانسانترین محبس دنیا به نام ابوغریب تحت کنترل امریکا قرار داشت
العناز خاطرنشان کرد که دولت امریکا به درخواست‌های سازمان‌های بشردوستانه، جامعه مدنی، روشنفکران و شخصیت‌های عمومی که خواستار غرامت برای زندانیان و احیای حقوق آنها هستند، گوش نمی‌دهد.
غرامت برای قربانیان شکنجه
به نوبه خود، عمر الفرهان، رئیس مرکز اسناد جنایات جنگی عراق، غرامت را یک حق اجباری و اساسی برای قربانیان جنایات امریکایی در ابوغریب خواند.
"باید درک کرد که این غرامت ها هنوز هم ایالات متحده را از شدت جنایات ارتکابی رها نمی کند. این تنها بخش کوچکی از کاری است که آنها می توانند برای قربانیان انجام دهند. طبق قوانین بین المللی بشردوستانه، واشنگتن همچنان باید مسئولیت کیفری داشته باشد. برای جنایات علیه بشریت در عراق هنوز هم لازم است که دادگاه کیفری بین المللی موضوع را در نهایت حل و فصل کند، مهم نیست که چگونه ایالات متحده تلاش می کند از مسئولیت فرار کند.
Сабрина Харман позирует рядом с заключенным, завернутым в лед и пластик, в тюрьме Абу-Грейб в Багдаде, Ирак - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 20.03.2023
جنایات امریکا در عراق
رئیس مرکز اسناد جنایات جنگی عراق خاطرنشان کرد: قوانین ایالات متحده به هر کسی در جهان اجازه می دهد تا در دادگاه های محلی ایالات متحده برای دریافت غرامت به دلیل اقدامات غیرقانونی مقامات امریکایی شکایت کند. و برخی از عراقی ها قبلاً از این سوء استفاده کرده اند.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала