نماینده روسیه در سازمان ملل تلاش‌های کی‌یف برای جذب کشورهای بی طرف به "فرمول صلح" را ارزیابی کرد

© Sputnik / Nancy Siesel /  مراجعه به بانک تصاویر Открытие выставки победителей конкурса им. А. Стенина в Нью-Йорке
Открытие выставки победителей конкурса им. А. Стенина в Нью-Йорке - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 18.09.2023
Telegram
نماینده دائم روسیه در سازمان ملل می گوید که کی‌یف نمی تواند کشورهای بی طرف را به اجرای "فرمول صلح" تشویق کند.
به گزارش اشپوتنیک، واسیلی نبنزیا، نماینده دائم روسیه در سازمان ملل می گوید کی‌یف نمی تواند کشورهای بی طرف و سازمان های بین المللی را برای حمایت از "فرمول صلح" خود جذب کند.
این دیپلمات گفت: "در مورد جلسات به اصطلاح "فرمول صلح" زلنسکی، تا آنجا که می دانیم، کی‌یف همچنان در تلاش ناموفق است تا کشورهای بی طرف و سازمان های بین المللی را وادار به اجرای نکات طرح خود کند."
همان‌طور که نماینده دائمی روسیه در سازمان ملل خاطرنشان کرد، هیچ نشانه‌ای وجود ندارد که سازمان ملل بتواند در این بحث شرکت کند، به‌ویژه که آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان، بارها از پایبندی خود به اصل بی‌طرفی و برابری در این موضوع صحبت کرده است.
نبنزیا خواستار بررسی واقعی همه آنچه در اوکراین در مورد حمایت بین المللی از "طرح زلنسکی" می شود، از جمله "بخش اخیر بیانیه گروه 20 درباره بحران اوکراین" شد.
در پایان ماه جون، مذاکرات اوکراین در کپنهاگ برگزار شد که در آن کشورهای G7، برخی از اعضای بریکس و خود کی‌یف شرکت کردند. در آنجا آنها راه‌های اجرای به اصطلاح "فرمول صلح" ولودیمیر زلنسکی را مورد بحث قرار دادند. در مسکو او را کاملاً دور از واقعیت در نظر می گیرند. سپس نشستی در این قالب توسط عربستان سعودی در جده برگزار شد.
Разгрузка зерна в зернохранилище села Згуровка, Украина. Архивное фото - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 18.09.2023
اظهارات نماینده دائم روسیه در سازمان ملل متحد درباره نجات گرسنگان با معامله غلات
در بیانیه اخیر دهلی نو در اجلاس سران G20 در چارچوب رویدادهای اوکراین آمده است که همه کشورها باید از تهدید یا استفاده از زور برای تصاحب سرزمین خودداری کنند.
روزنامه انگلیسی فایننشال تایمز خاطرنشان کرد که این اعلامیه به دلیل عدم اجماع جهانی در مورد حمایت از اوکراین، ضربه ای به کشورهای غربی است. سوتلانا لوکاش، شرپای روسیه در گروه 20، گفت که "نیمی از گروه 20 از تفسیر وقایع به نفع نحوه ارائه غرب خودداری کردند."
زلنسکی در نوامبر 2022 گفت که کی‌یف "برنامه ای 10 ماده ای برای دستیابی به صلح" دارد. از جمله آنها می توان به تضمین امنیت هسته ای، غذایی و انرژی، تبادل "افراد بازداشت شده" بر اساس فرمول "همه برای همه" و احیای تمامیت ارضی اوکراین اشاره کرد.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала