اظهارات نماینده دائم روسیه در سازمان ملل متحد درباره نجات گرسنگان با معامله غلات

© AP Photo / Efrem LukatskyРазгрузка зерна в зернохранилище села Згуровка, Украина. Архивное фото
Разгрузка зерна в зернохранилище села Згуровка, Украина. Архивное фото - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 18.09.2023
Telegram
واسیلی نبنزیا این سخنان مبنی براین که نجات گرسنگان به معامله غلات بستگی دارد را رد کرد.
به گزارش اسپوتنیک، واسیلی نبنزیا، نماینده دائم روسیه در سازمان ملل متحد، اظهارات سازمان جهانی مبنی بر اینکه نجات گرسنگان در سراسر جهان ظاهراً به "ابتکار دریای سیاه" بستگی دارد را نادرست خواند؛ وی همچنین ادعاهایی مبنی بر اینکه خروج روسیه از توافق منجر به افزایش قیمت ها در بازار مواد غذایی شده است را رد کرد.
نبنزیا به اسپوتنیک گفت: ما همچنان اظهارات بلندی را از سرویس مطبوعاتی و کارمندان سازمان جهانی می شنویم مبنی بر اینکه نجات مردم گرسنه در سراسر جهان به "ابتکار دریای سیاه" (بخش اوکراینی "معامله بسته" استانبول) بستگی دارد. درست است، ما بارها به ارقام و حقایق مربوطه اشاره کرده‌ایم.
به گفته وی، اظهارات مبنی بر اینکه خروج روسیه از "ابتکار دریای سیاه" ظاهراً قیمت‌های بازار را متورم کرده است نیز صحت ندارد، برعکس، آنها همچنان به کاهش خود ادامه می‌دهند.
همزمان، نماینده دائم روسیه در سازمان ملل خاطرنشان کرد که رایزنی ها در مورد "ابتکار دریای سیاه" بین طرف روسیه و سازمان ملل ادامه دارد.
Уборка урожая зерновых в Калининградской области - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 15.09.2023
پولند، اسلواکی و هنگری واردات غلات اوکراینی را ممنوع کردند
همانطور که ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه قبلاً گفته بود، غرب روسیه را "به دلیل اهداف بشردوستانه ابتکار دریای سیاه" فریب داد. همانطور که رهبر روسیه خاطرنشان کرد، از 32.8 میلیون تن محموله صادر شده از اوکراین، بیش از 70 درصد به کشورهای ثروتمند و در درجه اول به کشورهای اتحادیه اروپا اختصاص یافته است. به گفته وی، سهم کشورهای نیازمند تنها 3 درصد است که کمتر از 1 میلیون تن است.
ابتکار دریای سیاه که توسط نمایندگان روسیه، ترکیه، اوکراین و سازمان ملل در 22 جولای 2022 امضا شد، صادرات غلات و غذای اوکراینی و همچنین کودهای شیمیایی از طریق دریای سیاه از سه بندر از جمله اودسا را ​​پیش بینی کرد. ابتکار غلات بخشی جدایی ناپذیر از توافقنامه بسته است. بخش دوم تفاهم نامه روسیه و سازمان ملل که برای سه سال طراحی شده است، رفع انسداد صادرات مواد غذایی و کودهای شیمیایی روسیه را فراهم می کند، از جمله وظایف اصلی اتصال مجدد بانک زراعت Rosselkhozbank به سوئیفت، از سرگیری تامین ماشین آلات زراعتی، قطعات یدکی و خدمات، بازسازی خط لوله آمونیاک Tolyatti - اودسا و تعدادی اقدامات دیگر است. همانطور که مسکو بارها اشاره کرده است، این بخش از توافقنامه اجرایی نشد.
روسیه صادرات غلات را افزایش داد
 - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 07.09.2023
چندرسانه ای
روسیه صادرات غلات را افزایش داد + داده نمایی
قرارداد غلات در 18 جولای 2023، زمانی که فدراسیون روسیه مخالفت خود را با تمدید آن به ترکیه، اوکراین و سازمان ملل اعلام کرد، متوقف شد. ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه خاطرنشان کرد که با وجود تلاش‌های سازمان ملل متحد، شرایط توافق در مورد روسیه محقق نشد، زیرا کشورهای غربی قرار نبود به وعده‌های خود عمل کنند. پوتین بارها خاطرنشان کرده است که غرب بیشتر غلات اوکراین را به کشورهای خود صادر می کند و هدف اصلی این معامله - تامین غلات برای کشورهای نیازمند از جمله کشورهای آفریقایی - هرگز محقق نشد.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала