سخنرانی پوتین در همایش اقتصاد شرق فراتر از پیام های سیاسی است

کارشناس
کارشناس - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 12.09.2023
Telegram
یک کارشناس سیاسی درباره سخنان رئیس جمهور روسیه گفت، که سخنرانی رئیس جمهور روسیه در همایش اقتصادی شرق فراتر از پیام های سیاسی است.
به گزارش اسپوتنیک، عمار کاناه، مدیر مرکز پژوهش های راهبردی و پیش‌بینی سیاسی سواستوپل، درباره ای سخنان ولادیمیر پوتین در نشست عمومی همایش اقتصادی شرق (EEF) به اسپوتنیک عربی گفت: "سخنرانی ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در همایش اقتصادی شرق فراتر از پیام های سیاسی است. آنچه امروز از رهبر روسیه شنیدیم نمایانگر یک نمای کلی روشن و جامع از زندگی سیاسی و اقتصادی بین المللی است. پوتین در کنار وضعیت داخل کشور، سیاست خارجی روسیه را نیز تشریح کرد که همچنان به تلاش برای ساختن جهانی چندقطبی ادامه می دهد. او به وضوح به روندهای کلیدی در سیستم روابط بین دولتی اشاره کرد. اکنون جهان دستخوش تغییرات اساسی است، نظم جهانی جدیدی در حال شکل گیری است. گذار آرام [به چند قطبی] توسط دولت های غربی که در صورت عدم دادن امتیاز، چیزهای زیادی برای از دست دادن دارند، چه در ایالات متحده و چه در اروپا، با مشکل مواجه می شود. در حال حاضر شاهد نظام جدیدی از روابط بین الملل هستیم. این غرب است که موانعی را برای حل و فصل مناقشات خاص - نظامی، اقتصادی، سیاسی - در سراسر جهان ایجاد می کند".
Президент РФ Владимир Путин выступает на пленарной сессии VIII Восточного экономического форума - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 12.09.2023
نکات مهم در سخنرانی پوتین در نشست مجمع اقتصاد شرق
او در ادامه افزود: "با این حال، ما در حال حاضر موانع زیادی را پشت سر گذاشته‌ایم و به جرات می‌توانم بگویم که تقویت مواضع کشورهای [جنوب جهانی] در واقع شورش در برابر هژمونی امریکاست. برای یک سال و نیم، ایالات متحده در واقع همه گزینه ها را برای تضعیف و زیر سلطه اقتصادی روسیه به پایان رسانده است. هنگامی که تحریم‌های [ضد روسیه] شکست خورد، آنها تصمیم گرفتند مسیر نظامی را در پیش بگیرند و به طور سیستماتیک عرضه تسلیحات به اوکراین را افزایش دهند. اما در واقع شکست خوردند. این فروپاشی ضد حمله نیروهای مسلح اوکراین است که من آن را "حمله انتحاری" می نامم و این شکست تمام تلاش های غرب [برای از بین بردن روسیه] است".
او همچنان خاطر نشان کرد، که واشنگتن نه چشم اندازی راهبردی دارد و نه کوچکترین ایده ای از گام های بعدی. کاخ سفید قصد دارد نه تنها روسیه، بلکه اتحادیه اروپا را نیز خسته کند. دولت امریکا نیز سیاست مشابهی را در منطقه آسیا دنبال می کند. با این حال، شراکت بین مسکو و پکن مقاومت در برابر هرگونه تحریک امریکا را ممکن می‌سازد.
یادآوری می کنیم، که هشتمین همایش اقتصادی شرق در 10 تا 13 سپتامبر 2023 در ولادی وستوک در محوطه دانشگاه فدرال شرق دور برگزار می شود.
ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه امروز در نشست عمومی همایش اقتصادی شرق سخنرانی کرد.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала