نکات مهم در سخنرانی پوتین در نشست مجمع اقتصاد شرق

© Sputnik / Alexander Vilf /  مراجعه به بانک تصاویر Президент РФ Владимир Путин выступает на пленарной сессии VIII Восточного экономического форума
Президент РФ Владимир Путин выступает на пленарной сессии VIII Восточного экономического форума - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 12.09.2023
Telegram
هشتمین مجمع اقتصادی شرق در 10 تا 13 سپتمبر 2023 در ولادی وستوک در محوطه دانشگاه فدرال شرق دور برگزار می شود.
به گزارش اسپوتنیک، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در جلسه عمومی مجمع اقتصادی شرق سخنرانی کرد؛ اظهارات کلیدی رئیس جمهور در مطالب ریانووستی آمده است.
درباره بسیج اجباری در اوکراین
"بسیج اجباری در اوکراین در حال انجام است، موجی یکی پس از دیگری وجود دارد، نمی‌دانم اکنون چه کسانی را بسیج خواهند کرد."
در مورد توقف درگیری ها
"خوب، اگر طرف مقابل در حال انجام یک ضد حمله باشد، چگونه می توانیم جنگ ا را متوقف کنیم؟ چه کار باید بکنیم؟ آنها ضد حمله خواهند کرد و ما می گوییم: "ما متوقف می شویم." اینکه حرکت همه چیز است، هدف نهایی مهم نیست. این یک نظریه بد است."
ВЭФ-2023. Пленарное заседание - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 12.09.2023
پوتین از پروژه کریدور اقتصادی هند با مشارکت ایالات متحده تحسین کرد
داوطلبان
طی 6 تا 7 ماه گذشته 270 هزار نفر به صورت داوطلبانه برای خدمت در قوای مسلح و قطعات داوطلب قرارداد امضا کرده اند.
"مردم آگاهانه در شرایط امروزی در خدمت سربازی نام نویسی می کنند و درک می کنند. مردان ما، مردان روسی، با درک آنچه در انتظارشان است، درک این موضوع که می توانند جان خود را برای سرزمین مادری خود بدهند، به شدت مجروح می شوند، این کار را نمی کند. مهم نیست که آنها آگاهانه و داوطلبانه این کار را انجام دهند و از منافع میهن خود محافظت کنند.
در مورد جلوگیری از حمله تروریستی در تاسیسات هستوی
طی درگیری ، سازمان امنیت فدرال روسیه چندین نفر را دستگیر کرد، چند نفر کشته شده و بقیه اسیر شدند، معلوم شد که این یک گروه جنایتکاران سرویس های ویژه اوکراین است. بازجویی ها ادامه دارد که نشان می دهد: وظیفه آنها آسیب رساندن به یکی از نیروگاه های هستوی ما، تضعیف خطوط برق برای در نهایت اختلال در عملکرد نیروگاه بوده است. این اولین تلاش آنها نیست.
Уничтоженная военная техника ВСУ - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 12.09.2023
پوتین تلفات قوای مسلح اوکراین در جریان ضد حمله را 71 هزار نفر برآورد کرد
تلاطم در جهان
در سال های اخیر، اقتصاد جهانی تغییر کرده و همچنان در حال تغییر است، از جمله به این دلیل که برخی از کشورها، در درجه اول کشورهای غربی، با دستان خود در حال تخریب نظام روابط مالی، تجاری و اقتصادی خود هستند که خود آنها را به جهات مختلف از بین می برند.
توسعه خاور دور
توسعه سریع مناطق خاور دور اولویت مطلق ما در تمام قرن 21 است.
از سال 2014 تا 2022، رشد سرمایه گذاری در سرمایه ثابت در سراسر کشور 13 درصد، در خاور دور - 39 درصد بوده است.
بهبود مستمر شرایط برای انجام تجارت در منطقه، حفظ آنها در سطح رقابتی جهانی و تأمین مالی بلندمدت و ارزان برای پروژه‌های سرمایه‌گذاری، قابل دسترسی برای کسب‌وکارهای کوچک و متوسط ​​و شرکت‌های تولیدی بزرگ ضروری است.
 Президент РФ Владимир Путин выступает на пленарной сессии VIII Восточного экономического форума - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 12.09.2023
پوتین: لیست کشورهای آماده برای همکاری برابر در حال گسترش است
امنیت انرژی خاور دور
اکثر مناطق در منطقه فدرال خاور دور هنوز با کمبود ظرفیت انرژی مواجه هستند و این یک مشکل است؛ به روز رسانی در مقیاس بزرگ این صنعت مورد نیاز است.
برنامه های ما این است که خطوط لوله گاز "انرژی سیبری" یعنی ساخالین - خاباروفسک - ولادی وستوک را به هم متصل کنیم و سپس آنها را در سیستم یکپارچه تامین گاز کشور قرار دهیم.
همکاری با منطقه آسیا و اقیانوسیه
در سال گذشته، گردش تجاری روسیه با کشورهای آسیا-اقیانوسیه 13.7 درصد افزایش یافت و در نیمه اول سال جاری 18.3 درصد دیگر اضافه شد.
هشتمین مجمع اقتصادی شرق از دهم تا سیزدهم سپتمبر 2023 در ولادی وستوک در محوطه دانشگاه فدرال خاور دور برگزار می شود.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала