مشارکت اوباما در گسترش برنامه های زیستی امریکا در کشورهای جهان

© AP Photo / Charles Rex ArbogastБывший президент США Барак Обама
Бывший президент США Барак Обама - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 06.09.2023
Telegram
جنرال وزارت دفاع روسیه می گوید، که رئیس جمهور پیشین امریکا در گسترش برنامه های زیستی این کشور در کشورهای دیگر جهان دست داشته است.
به گزارش اسپوتنیک، جنرال ایگور کریلوف، رئیس نیروهای دفاع رادیویی، کیمیایی و زیستی روسیه گفت: باراک اوباما رئیس جمهور پیشین ایالات متحده به پیشنهاد وزارت امور خارجه در ترویج برنامه های زیستی ایالات متحده در کشورهای دیگر شرکت کرد، اسنادی در این زمینه وجود دارد.
Брифинг официального представителя МИД России Марии Захаровой - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 07.02.2023
روسیه کارهای زیستی نظامی امریکا در نزدیکی مرزهای خود را یک تهدید می داند
کریلوف در یک نشست توجیهی گفت، که طرف روسی شواهد مستندی از مشارکت وزارت خارجه امریکا در اجرای برنامه تقویت امنیت زیستی از سال 2016 در اختیار دارد.
به گفته وی، این مطالب نشان دهنده مشارکت فعال وزارت امور خارجه در برنامه های بیولوژیکی در سایر کشورها و همچنین تمایل واشنگتن به استفاده از مجریان شخص سومی برای پنهان کردن مشتریان و اهداف تحقیقات جاری است.
کریلوف گفت: "نقش رئیس جمهور اوباما در پیشبرد برنامه های بیولوژیکی پیشنهادی وزارت امور خارجه ذکر شده است".
اوباما از جنوری 2009 تا جنوری 2017 رئیس جمهور ایالات متحده بود.
چین با توجه به تجربه نازی های جاپانی، امریکا را به ساختن جنگ افزارهای زیستی متهم کرد - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 05.06.2021
چین با توجه به تجربه نازی های جاپانی، امریکا را به ساختن جنگ افزارهای زیستی متهم کرد
آزمایشگاه های زیستی امریکا منبع دایمی تهدیدهای جهان
کار آزمایشگاه‌های زیستی ایالات متحده امریکا در سراسر جهان منبع دایمی تهدیدها است.
جنرال ایگور کریلوف، رئیس نیروهای رادیویی، کیمیایی و دفاع بیولوژیکی (RCBZ) نیروهای مسلح فدراسیون روسیه روز چهارشنبه گفت، که کار آزمایشگاه های زیستی ایالات متحده در سراسر جهان منبع دائمی تهدیدهای زیستی است، در درجه اول برای کشورهایی که در آنها واقع شده اند.
او در نشست خبری گفت: ""با توجه به اینکه ایالات متحده قادر به کنترل اشیاء زیستی خود نیست، فعالیت های آزمایشگاه های امریکایی در سراسر جهان منبع دائمی تهدیدات زیستی است، در درجه اول برای جمعیت کشورهایی که در آن مستقر هستند. نمونه ای از آن اوکراین است. در قلمروی که چندین ده مورد از این قبیل اشیاء از کنترل بین المللی خارج شده است".
جنرال خاطرنشان کرد، که ظاهراً خود دولت امریکا از شمار دقیق آزمایشگاه های زیستی خود اطلاعی ندارد.
کاریکاتور فعالیت‌های آزمایشگاه‌های بیولوژیکی آمریکایی در اوکراین - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 12.04.2023
چندرسانه ای
کارکردهای آزمایشگاه‌های زیستی امریکا در اوکراین
در پشتیبانی از سخنان خود، کریلوف به موردی در شهر ریدلی (کالیفرنیا، ایالات متحده امریکا) اشاره کرد، جایی که در مارچ 2023، یک آزمایشگاه "زیرزمینی" در قلمرو یک ساختمان صنعتی متروکه کشف شد که فعالیت هایی را با میکروارگانیسم های بیماری زا انجام می داد. این شامل حدود 30 یخچال و فریزر، ترموستات و تجهیزات برای کشت میکروارگانیسم ها بود. حدود هزار حیوان آزمایشگاهی تراریخته، حدود هشتصد نمونه بیومواد در محوطه آزمایشگاه پیدا شد. تجزیه و تحلیل مرکز کنترل و پیشگیری از عفونت، وجود حداقل بیست عامل بیماری‌زا را در نمونه‌ها از جمله عوامل ایجادکننده کووید-19، اچ‌آی‌وی و هپاتیت نشان داد.
وی ادامه داد: "با اقدامات تحقیقاتی مشخص شد که این آزمایشگاه از اکتوبر 2022 با نقض فاحش اصول اولیه امنیت زیستی شروع به کار کرده است، به عنوان مثال حیوانات آزمایشگاهی در شرایط نامناسب نگهداری می‌شوند که منجر به مرگ آنها شده است. سرم، بدون رعایت استانداردهای بهداشتی انجام شد، در عین حال مالک واقعی آزمایشگاه هرگز پیدا نشد و اهداف واقعی فعالیت آن مشخص نشد".
کریلوف خاطرنشان کرد، که این یک مورد منفرد نیست و عدم کنترل مناسب ایالات متحده بر توسعه‌های کاربری دوگانه آن را تأیید می‌کند.
Лаборатория имени Ричарда Лугара в Грузии - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 11.04.2023
وزارت دفاع روسیه: امریکا در حال ساخت افزاره های جنگ افزارهای زیستی در نزدیکی مرز روسیه است
ایالات متحده توجه ویژه ای به برنامه های زیستی در خاورمیانه دارد
جنرال وزارت دفاع روسیه گفت: ایالات متحده توجه ویژه ای به برنامه های زیستی در خاورمیانه و افریقا دارد.
جنرال ایگور کریلوف، رئیس نیروهای دفاع رادیویی، کیمیایی و زیستی نیروهای مسلح روسیه گفت: ایالات متحده توجه ویژه ای به اجرای برنامه های زیستی اش در کشورهای خاورمیانه، آسیای جنوب شرقی و افریقا دارد.
کریلوف در یک نشست توجیهی گفت، که طرف روسی شواهد مستندی از مشارکت وزارت خارجه امریکا در اجرای برنامه تقویت امنیت زیستی از سال 2016 در اختیار دارد.
کریلوف گفت: "این اسناد مشارکت فعال وزارت امور خارجه ایالات متحده در برنامه های زیستی در کشورهای خارجی و همچنین تمایل واشنگتن به استفاده از پیمانکاران شخص سومی برای پنهان کردن مشتریان و اهداف تحقیقات در حال انجام را نشان می دهد".
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала