کارشناس سیاسی: ارسال مهمات حاوی اورانیوم به اوکراین از سوی امریکا تروریسم بین المللی است

© Photo / Public domain/U.S. Navy / Gunner's mates inspect linked belts of Mark 149 Mod 2 20mm ammunition before loading it into the magazine of a Mark 16 Phalanx close-in weapons system aboard the battleship USS MISSOURI (BB-63)Снаряды с обеднённым ураном для артиллерийского комплекса Mark 15 Phalanx CIWS на борту американского линкора USS Missouri (BB-63). Фотография ВМФ США, 1987 год.
Снаряды с обеднённым ураном для артиллерийского комплекса Mark 15 Phalanx CIWS на борту американского линкора USS Missouri (BB-63). Фотография ВМФ США, 1987 год. - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 02.09.2023
Telegram
کارشناس سیاسی می‌گوید، برنامه های ایالات متحده برای تامین اورانیوم ضعیف شده به قوای مسلح اوکراین را تروریسم خواند.
به گزارش اسپوتنیک، گئورگی فدوروف، رئیس مرکز مطالعات اجتماعی و سیاسی اسپکت روز شنبه به اسپوتنیک گفت، برنامه های دولت جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده برای تامین گلوله های اورانیوم ضعیف شده اوکراین، تروریسم بین المللی است، پس از مهماتی که واشنگتن می تواند تانک های آبرامز را ارسال کند.
پیش از این رویترز به نقل از یک سند و منابع گزارش داده بود که دولت جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا هفته آینده قصد دارد برای اولین بار از ارسال گلوله های اورانیوم ضعیف شده به اوکراین خبر دهد. به گفته این آژانس، این گلوله ها را می توان در تانک های آبرامز امریکایی استفاده کرد که انتظار می رود در هفته های آینده به اوکراین تحویل داده شود.
فدوروف گفت: "مهمات اورانیوم ضعیف شده اثرات جانبی خود را در یوگسلاوی نشان داد که بلگراد بمباران شد. از دیدگاه من، این تروریسم بین المللی است."
به گفته این کارشناس، واشنگتن ممکن است ابتدا مهمات با اورانیوم ضعیف شده و تنها پس از آن تانک های آبرامز را به دلیل "مشکلات لجستیکی" ارسال کند.
Американские военные устанавливают флаг США - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 02.09.2023
اشتباه مرگبار امریکا در اوکراین و ارتباط آن با تایوان
سرگئی اوزنوبیشچف، معاون رئیس انجمن روسیه-ایالات متحده آمریکا، رئیس بخش تحلیل‌های نظامی-سیاسی و پروژه‌های تحقیقاتی در IMEMO RAS، در مصاحبه‌ای با اسپوتنیک گفت که ایالات متحده قصد دارد مهماتی را تامین کند که چشم‌انداز هرگونه صلح احتمالی را به تأخیر می‌اندازد.
وی در آدامه افزود: "ایالات متحده فعالانه از کل کمپین اوکراین حمایت می‌کند و با تحویل و وعده‌های تامین تسلیحات، رژیم کی‌یف را به سوی اقدام نظامی بی‌امان سوق می‌دهد."
روسیه به دلیل ارسال تسلیحات به اوکراین یادداشتی به کشورهای ناتو فرستاد. سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه خاطرنشان کرد که هر محموله ای که حاوی تسلیحات برای اوکراین باشد به یک هدف قانونی برای روسیه تبدیل خواهد شد. وزارت امور خارجه فدراسیون روسیه اعلام کرد که کشورهای ناتو با ارسال سلاح به اوکراین "با آتش بازی می کنند".
ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در پایان ماه اوت گفت که "به دلیل تامین مهمات رادیواکتیو و بسیار سمی انگلیسی و آمریکایی با اورانیوم ضعیف شده، اوکراین در حال تبدیل شدن به سرزمینی غیرقابل سکونت است.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала