دریافت ده تانک آبرامز از سوی کیف در میانه ای ماه سپتامبر

© Photo / The U.S. Armyتانک امریکایی ابرامس
تانک امریکایی ابرامس - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 01.09.2023
Telegram
رسانه ها می نویسند، که کیف نخستین تانک های آبرامز را در میانه ای ماه سپتامبر دریافت خواهد کرد.
به گزارش اسپوتنیک، پولیتیکو به نقل از یک مقام پنتاگون گزارش داد، که کی یف 10 تانک اول آبرامز امریکایی را در میانه ای ماه سپتامبر دریافت خواهد کرد، مقامات غربی امیدوارند که ورود این خودروها به نیروهای اوکراینی برتری لازم را در یک ضد حمله "ضعف کننده" بدهد.
این مقام گفت: "اوکراین باید 10 تانک نخست از 31 تانک آبرامز وعده داده شده را در میانه ای ماه سپتامبر دریافت کند".
به گفته منبع نشریه، ده تانک هم اکنون در آلمان هستند و در آنجا در حال تعمیرات نهایی هستند و به محض آماده شدن همه چیز، به اوکراین ارسال خواهند شد.
Боевые танки Абрамса на железнодорожной станции Пабраде примерно в 50 км к северу от Вильнюса (21 октября 2019). Литва - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 12.04.2023
لهستان می خواهد برای تانک آبرامز جنگ افزارهای اورانیومی ضعیف شده تولید کند
به گفته سرهنگ مارتین اودانل، نماینده فرماندهی ارتش امریکا در اروپا و افریقا، "ایالات متحده قصد دارد تحویل 31 تانک به اوکراین را تا پاییز تسریع بخشد".
به گفته این نشریه، گروهی از سربازان اوکراینی پیش از این برنامه آموزشی تانک های M1 ابرامز امریکایی را تکمیل کرده اند. اودانل گفت، که حدود 200 اوکراینی در زمین های آموزشی نیروهای امریکایی در آلمان مشغول آموزش تانک های آموزشی بودند.
یادآوری می کنیم، که روسیه پیش از این به دلیل ارسال تسلیحات به اوکراین یادداشتی برای کشورهای ناتو ارسال کرده بود. سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه خاطرنشان کرد که هر محموله ای که حاوی تسلیحات برای اوکراین باشد به یک هدف قانونی برای روسیه تبدیل خواهد شد. وزارت امور خارجه فدراسیون روسیه اعلام کرد که کشورهای ناتو با ارسال سلاح به اوکراین "با آتش بازی می کنند". کرملین اعلام کرد، که پمپاژ اوکراین با تسلیحات از غرب به موفقیت مذاکرات روسیه و اوکراین کمکی نمی کند و تأثیر منفی خواهد داشت. لاوروف همچنین اظهار داشت، که ایالات متحده و ناتو مستقیماً در درگیری در اوکراین، "شامل نه تنها تامین تسلیحات، بلکه همچنین آموزش پرسنل در بریتانیا، آلمان، ایتالیا و سایر کشورها" دخالت دارند.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала