درآمد مزدوران خارجی ارتش اوکراین چقدر است؟

© WikiSpooksFour mercenaries belonging to Keenie Meenie Services with faces blacked out
Four mercenaries belonging to Keenie Meenie Services with faces blacked out - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 01.09.2023
Telegram
تخمین‌ها درباره میزان دستمزد این "سربازان ثروتمند" بسیار متفاوت است، از کمتر از 1000 دالر در ماه تا 2000 دالر در روز.
به گزارش اسپوتنیک، ارتش روسیه از افزایش عمده در استخدام مزدوران خارجی توسط اوکراین خبر داده است. کارشناسان نظامی کهنه کار در مصاحبه با اسپوتنیک درباره اصل ماجرای مزدوران و درآمد آنها اشاره کردند. تخمین‌ها درباره میزان دستمزد این "سربازان ثروتمند" بسیار متفاوت است، از کمتر از 1000 دالر در ماه تا 2000 دالر در روز.
یک سرباز کهنه کار بوندس‌ور که داوطلبانه در کنار ارتش اوکراین جنگیده، اخیراً مصاحبه‌ای کامل با رسانه‌های آلمانی انجام داده است و میزان کاهش خارجی‌هایی را که در جنگ نیابتی ناتو علیه روسیه در اوکراین شرکت می‌کنند، به طرز شگفت‌آوری آشکار کرده است.
او می گوید: "این بستگی به این دارد که چقدر زمان را در خط مقدم سپری می کنید. یک اصل پرداخت های جنگی وجود دارد - یعنی آنها برای هر روزی که در جنگ سپری می شود پرداخت می کنند. در هر ماه، حدود 2000-2500 یورو می شود. برای اوکراین، این بسیار زیاد است. او افزود که نیروهایی که زمان بیشتری را در جبهه می گذرانند می توانند حتی بیشتر، تا حدود 3000 یورو (یا 3260 دالر) در ماه دریافت کنند."
به نظر می‌رسد که این اظهارات با ارقامی که کمیته تحقیقات روسیه در ماه فبروری ارائه کرده بود، مطابقت دارد، کمیته‌ای که در حال جمع‌آوری اطلاعات درباره جنایات جنگی احتمالی در اوکراین بوده است. بر اساس ارقام بازرسان، خارجی ها در اوکراین بین 30000 تا 100000 گریونا (حدود 815-2710 دالر) دریافت می کنند. کمیته تحقیقات پرونده های جنایی را علیه 160 فروشنده از 33 کشور مختلف، از جمله گرجستان، ایالات متحده، لتونی، اسرائیل و سویدن در ارتباط با جنایات مشکوک علیه سربازان و غیرنظامیان روسیه آغاز کرد.
Американский солдат из Иностранного легиона на позиции под Харьковом. Архивное фото - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 08.07.2023
معاش مزدوران خارجی ارتش اوکراین چقدر است؟
این ارقام نیز به طور جداگانه در تحقیقات رسانه‌های فرانسوی در تابستان امسال تأیید شده است که نشان می‌دهد مزدوران وابسته به لژیون بین‌المللی بدنام اوکراین حقوق پایه 500 یورو و تا 3000 یورو در ماه در هنگام حضور در جبهه دریافت می‌کنند. خطوط داوطلبان همچنین از پرداخت از جیب خود برای وسایل نقلیه، تدارکات و حتی اسلحه های کوچک، با وجود کمک های نزدیک به 100 میلیارد دالری که غرب تا به امروز برای تسلیحات انجام داده، شکایت داشتند.
ارقام ماهانه با اطلاعات ناچیز گزارش شده در مراحل اولیه بحران در سال گذشته، از جمله گزارش رسانه های بریتانیایی در مارچ 2022 در مورد پرداخت های روزانه تا 2000 دالر به اضافه پاداش برای سربازان چندزبانه سابق که مایل به رفتن به اوکراین برای شرکت در عملیات استخراج هستند، فاصله زیادی دارد.
Польский военный на пресс-конференции министра обороны Польши Мариуша Блащака в Яриловке, Польша - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 26.08.2023
اسیر اوکراینی می گوید سطح آمادگی مزدوران خارجی برای ضد حمله بالا است
همچنین دامنه سنتی آگهی‌های شغلی "پیمانکار امنیتی" را به چالش می‌کشد، که به طور مشابه نرخ دستمزد 500 تا 1000 دالر در روز، معادل دستمزد شش رقمی را در صورت سالیانه ذکر می‌کنند (با فرض اینکه جنگنده تا این حد عمر کند).
پول کجا رفته؟
ارل راسموسن، جنرال بازنشسته ارتش ایالات متحده که مشاور بین‌المللی با بیش از دو دهه تجربه نظامی است، به اسپوتنیک گفت: من فکر می کنم 1000 تا 2000 دالر در ماه مقداری کم است. اگر به من می‌گفتی که برای یک روز است، می‌گویم درست است، می‌توانم در موردش فکر کنم. شاید کمی در سطح بالا، اما تا آن مقدار برای یک فرمانده یا چیزی، بله، من می توانم به آن فکر کنم. اما اگر به صورت ماهانه صحبت می‌کنید، در واقع برای موقعیت یک مزدور بسیار کم است.
این کارشناس علاوه کرد "من برخی بحث‌ها را دیده‌ام که می‌گفتند مزدوران سالانه بین 30000 تا 50000 دالر برای یک شغل و فرماندهان جوخه دریافت می‌کنند حتی تا 100000 دالر. این بیشتر در حوزه ای است که من به آن فکر می کنم. و سپس فرماندهان ارشد، احتمالاً 200000 تا 250000 دالر برای سال. شاید حتی بیشتر" ، و تأکید کرد که 1000 تا 2000 دالر در ماه از نظر او "پایین" به نظر می رسد.
راسموسن با اشاره به خطراتی که اتباع خارجی خود را در معرض آن قرار می‌دهند، گفت: "مگر این به دلیلی باشد که من کاملاً به آن اعتقاد دارم، زندگی‌ام را برای چنین پولی به خطر نمی‌اندازم." یا حتی کمتر از کسی که در خرده فروشی یا تولیدی در ایالات متحده کار می کند.
در مورد تجارت آلمانی، مسائلی فراتر از پولی ممکن است نقش داشته باشد، به طوری که رسانه ها گزارش دادند که زنی که در Tinder با او ملاقات کرد در کی‌یف منتظر او بود. در موارد دیگر، همانطور که رسانه‌های فرانسوی کشف کردند، حداقل یک سوم از 100 داوطلب فرانسوی که در اوکراین می‌جنگند، تحت تأثیر دیدگاه‌های نئونازی بودند.
کارن کویتکوفسکی، بریدمن بازنشسته نیروی هوایی ایالات متحده، به اسپوتنیک گفت: "نرخ بقا برای بسیاری از افراد در خط مقدم ضعیف است، و من انتظار دارم که کیفیت پایین رهبری نظامی و مطالبات سیاسی در اوکراین چندان برای آن دستمزد محدود تاثیرگذار نباشد."
Иностранные наемники во Львове, Украина - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 08.07.2023
کلوپ ویدیو
مزدوران خارجی در خیابان های اوکراین قدم می زنند + ویدیو
کویتکوفسکی گفت: "به نظر می رسد که شمار ارتش اوکراین در حال کاهش است و به کسانی که به خاطر جنگ می جنگند، یا کسانی که مجبور به جنگ هستند، تقلیل یافته است."
اوکراین مردان 70+ سال را برای آموزش ناتو به آلمان می فرستد، و وقتی این نوع افراط با گزارش هایی مبنی بر اینکه تعداد بسیار کمی از پناهجویان اوکراینی در اروپا قصد بازگشت به خانه را پس از جنگ دارند، ترکیب می شود، این موضوع چیزهای زیادی در مورد وضعیت کنونی این کشور می گوید. توانایی دفاع از مرزهای باقی‌مانده و آینده‌اش به‌عنوان یک کشور سازنده، ناظر ابراز تاسف کرد.
هرکس که پول پرداخت میکند آمر است؟
راسموسن در پاسخ به سوالی در مورد منابع تامین مالی برای تجارت، تاکید کرد که اگرچه این چک ها ممکن است توسط دولت اوکراین امضا شده باشد، اما بدیهی است که پول از طرف حامیان غربی کی یف می آید.
او می گوید: "به عقیده من، دولت ایالات متحده حقوق افراد ارشد دولت در اوکراین را پرداخت می کند که شامل بازنشستگی و پوشش پزشکی می شود. من تعجب نخواهم کرد اگر به ارتش آنها از ایالات متحده پول پرداخت شود."
راسموسن همراه با پول نقدی که از کشورهای اهداکننده غربی می‌آید، به صندوق انبوهی از پول‌های کمک‌کننده خصوصی اشاره کرد.
این تحلیلگر تاکید کرد:"شما اهداکنندگانی را در اینجا درگیر کرده‌اید. شما NGO دارید. شما افرادی مانند جورج سوروس، جامعه باز را دارید، که می‌دانند پول‌هایشان را چگونه می‌ریزند و به کجا می‌روند. من مطمئن هستم که از طریق چندین سازمان مختلف پولشویی می شود اما منبع اصلی تا جایی که "دالرهای مزدوران" از غرب است.
استخدام مزدوران به عنوان وسیله ای برای رفع خالیگاه ها
وزارت دفاع روسیه گزارش داده است که اختلال در طرح‌های بسیج و تلاش‌ها برای پنهان کردن تلفات سرسام‌آور در بحبوحه تلاش‌های ضد حمله کی‌یف، منجر به تشدید جذب مزدوران شده است، با کمک اطلاعات امریکا در جذب نیرو، از جمله مناطقی از سوریه که توسط ایالات متحده اشغال شده است. مقامات روسی اشاره کرده‌اند که تلاش‌ها برای جذب نیرو شامل "عناصر غیراجتماعی است که برای پول بسیار کمتر آماده مبارزه هستند".
Украинские военнослужащие возле 152-мм пушки-гаубицы Д-20 на артиллерийском полигоне в селе Девички Киевской области - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 01.07.2023
مزدوران امریکایی در اوکراین: وحشت در اوکراین از عراق و افغانستان بیشتر است
ارتش روسیه تخمین زده است که نزدیک به 5000 مزدور خارجی کشته شده اند و گفته می شود که حدود 4900 نفر دیگر طی یک سال و نیم گذشته از کشور گریخته اند. در ماه می، وزارت دفاع تخمین زد که حدود 2500 مزدور در میدان نبرد باقی مانده اند که برای اوکراین می جنگند.
بسیاری از مزدوران خارجی که توانسته‌اند زنده بگریزند، از آن زمان داستان‌های وحشتناکی را از تجربه خود بازگو کرده‌اند، و برخی از آنها که با آرمان‌گرایی چشم روشن به کشور آمده‌اند، بعداً پس از کشف واقعیت‌های خشن خدمات، از جمله فساد، نداشتن حرفه‌ای، ضعیف بودن، ابراز پشیمانی کردند. درمان و دستمزد ضعیف برخی دیگر شکایت کرده اند که جنگ نیابتی اوکراین هیچ شباهتی به جنگ های سنتی ایالات متحده و ناتو در مکان هایی مانند عراق و افغانستان ندارد، جایی که طرف آن ها از توپخانه و پشتیبانی هوایی بی نظیر برخوردار بود. یکی از سربازان امریکایی در ماه جولای به رسانه های امریکایی گفت: "بدترین روز در افغانستان و عراق یک روز عالی در اوکراین است."
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала