دیدگاه کارشناس هندی درباره ای بریکس

© Sputnik / Grigory Sysoev /  مراجعه به بانک تصاویر Логотип БРИКС в Йоханнесбурге
Логотип БРИКС в Йоханнесбурге - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 23.08.2023
Telegram
استاد بازنشسته مرکز پژوهش های روسیه و آسیای مرکزی در دانشگاه جواهر لعل نهرو درباره ای آینده ای بریکس روشنگری کرد.
به گزارش اسپوتنیک، دکتر انورادها چنوی، استاد بازنشسته مرکز پژوهش های روسیه و آسیای مرکزی در دانشگاه جواهر لعل نهرو به پرسش های خبرنگار اسپوتنیک درباره ای آینده ای بریکس پاسخ داد.
اسپوتنیک: ما اظهارات رسمی از سران کشورهای بریکس شنیدیم. آیا می‌توانیم پیام‌هایی درباره مسیر و حرکت توسعه بریکس از سخنرانی‌ها دریافت کنیم؟
چنوی: همه رهبران بریکس بر اهمیت مشارکت بین این کشورها تأکید کردند و نشان دادند که این مشارکت در طول سال‌ها چقدر به طور تصاعدی رشد کرده است. در پایان مجمع تجاری بریکس، همه رهبران، به ویژه نخست وزیر مودی، رشد اقتصادی خود را در چند سال گذشته نشان دادند. رهبران نشان دادند، که بریکس تا چه اندازه به اقتصاد جهانی کمک می کند. برای نمونه، مجموع بریکس یک چهارم اقتصاد جهانی را تشکیل می دهد. برابری قدرت خرید آنها بزرگتر از کشورهای G-7 است، صادرات و واردات بین کشورهای بریکس در سال های گذشته 40 درصد رشد داشته است و غیره. رئیس جمهور پوتین از افزایش سهم تجارت با ارزهای ملی و کاهش سهم دالر امریکا صحبت کرد. او متعهد به حمایت از امنیت غذایی برای بسیاری از کشورهای افریقایی نیازمند است. رئیس جمهور رامافوسا اظهار داشت که رهبران بریکس در مورد افزایش تجارت با ارزهای ملی گفتگو خواهند کرد. او منتقد سازمان تجارت جهانی بود و خواستار ایجاد یک معماری جدید مالی جهانی شد. رئیس جمهور شی در مورد معماری توسعه جهانی خود اظهار داشت و تأکید کرد که چین مخالف قدرت های هژمونیک است و هرگز خود یک قدرت هژمونیک نخواهد بود. همه رهبران بر اتصال تاکید کردند و از پیوندهای بیشتر بین بریکس و همچنین مشروعیت این مجمع اطمینان داشتند.
Председатель КНР Си Цзиньпин на встрече с президентом России Владимиром Путиным в Кремле - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 23.08.2023
شی جین پینگ: چین جهان چند قطبی را گسترش خواهد داد
اسپوتنیک: نخست وزیر مودی بخشی از سخنرانی خود را در مورد توسعه زیرساخت های بزرگ هند صحبت کرد که با نیاز به توسعه زیرساخت های قاره افریقا که همتای افریقای جنوبی وی در بیانیه خود به آن اشاره کرد مطابقت دارد. چگونه زیرساخت های هند توسعه اقتصادی بریکس را شکل می دهد؟
چنوی: نخست‌وزیر مودی از سرمایه‌گذاری بزرگی که هند روی زیرساخت‌ها انجام می‌دهد و نتایج حاصل از آن به دلیل اتصال شهرها، روستاها و مناطق در هند و ایجاد و تسهیل مراکز تولیدی جدید صحبت کرد. او نشان داد که اصلاحات در هند تجارت و تولید را تسهیل می کند. او از دیجیتالی شدن عمیق، به ویژه طرح پرداخت یکپارچه که توسط میلیون ها هندی از فروشندگان خیابانی گرفته تا مردان تجاری استفاده می شود، صحبت کرد. وی گفت، که سیستم انتقال مستقیم کمک به میلیون ها زن روستایی سود می رساند. او اشاره کرد که این داستان رشد هند ترکیبی از "ساخت هند با ساخت برای جهان" است. او از کشورهای دیگر برای مشارکت در این داستان توسعه در هند استقبال کرد.
Президент РФ Владимир Путин выступает на пленарном заседании II Cаммита и форума Россия - Африка  - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 22.08.2023
پوتین: روسیه طرفدار همکنشی در بریکس برای تامین غذا است
اسپوتنیک: انجمن تجاری بریسک امروز در حال برگزاری است. نقش ارتباط تجارت با تجارت بین کشورها در ایجاد یک بلوک اقتصادی چیست؟
چنوی: انجمن تجاری بریکس اطمینان حاصل کرد که مشارکت تجاری بین این کشورها در حال رسیدن به نقاط عطف بزرگ است. این نشست به توسعه ارتباطات تجاری بین این کشورها کمک کرده است. افزون بر این، مجمع تجاری نگرانی های خود را ابراز کرد و به افزایش نابرابری، نیاز به رسیدگی به فقر و بیکاری توجه کرد. انجمن تجاری همچنین گفت، که نگرانی های مشترک بریکس با سایر بلوک های تاسیس متفاوت است و تفاهم بین گروه های تجاری بریکس می تواند علاوه بر بانک توسعه جدید، نهادها و ساختارهای جایگزین خود را ایجاد کند.
کشورهای زیاد در پی جایگزین دالر استند - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 22.08.2023
پوتین: دالرزدایی در کشورهای بریکس غیرقابل برگشت است
اسپوتنیک: بریکس کشورهای بیشتری را در سراسر جهان جذب می کند. به نظر شما چه کشورهایی از نظر هند برای پیوستن به این بلوک مطلوب هستند؟
چنوی: همه ای کشورهایی که می خواهند عضو بریکس شوند با هند روابط خوب و نزدیک دارند. هند مایل نیست در این تلاش بسیاری از کشورها برای پیوستن به بریکس با یکدیگر مقابله کند. در عین حال، هند چندجانبه گرایی را درک می کند و نیاز به راه اندازی روش های خاصی برای پیوستن به بریکس وجود دارد که هنوز اجرا نشده است. پس خوب است که این تدابیر در این نشست انجام شود. اعضا می توانند انواع مختلفی داشته باشند، از همکار، تا ناظر و شریک. این یک تصمیم اجماعی خواهد بود.
یادآوری می کنیم، که نشت بریکس قرار است از 22 اگوست تا 24 اگوست در ژوهانسبورگ در افریقای جنوبی برگزار شود. به نمایندگی از روسیه در این نشست سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه شرکت کرده است.
ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه نیز به صورت ویدئویی در این نشست شرکت کرد.
پیش بینی می شود موضوعات اصلی در دستور کار رهبران، گسترش سازمان و گذار به ارزهای ملی باشد.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала