دالر ارزش خود را از دست میدهد

© Sputnik / Natalia Seliverstova /  مراجعه به بانک تصاویر ایران و عراق از دالر امتناع ورزیدند
ایران و عراق از دالر امتناع ورزیدند - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 21.08.2023
Telegram
اعضای بریکس و تعدادی از کشورها به دنبال کاهش وابستگی دالر هستند.
به گزارش اسپوتنیک، وزارت خارجه روسیه اظهار داشته است که اخیراً دالرزدایی به یک روند عینی جهانی در میان بی اعتمادی فزاینده به سازوکارهای مالی غرب تبدیل شده است، بنابراین اعضای بریکس و تعدادی دیگر از کشورها در تلاش کاهش وابستگی به امریکا هستند.
وزارت امور خارجه در پاسخ به این سوال که آیا روسیه قصد دارد موضوع واحد پول مشترک آینده کشورهای بریکس را در اجلاس آتی مطرح کند، گفت که کشورهای "پنج" توجه جدی به توسعه همکاری های مالی دارند.
امریکا غرق قرضیه های دولتی شده است  - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 14.03.2023
تحریم های امریکا علیه روسیه؛ کاهش ارزش دالر در جهان
از اولویت‌های انجمن، تقویت پتانسیل بانک توسعه جدید، استخر ذخایر ارزی مشروط است. قرار است در دستور کار اجلاس آتی موضوعات مربوط به تشکیل ابزارهای پرداخت مقاوم در برابر خطرات خارجی و افزایش نقش ارزهای ملی در مبادلات متقابل بررسی شود.
این وزارت همزمان خاطرنشان کرد: این موضوعات مستلزم بررسی دقیق کارشناسی است و همچنین باید در نظر داشت که تمامی تصمیمات در انجمن صرفاً بر اساس اصل اجماع اتخاذ می شود.
Президент Южно-Африканской Республики Джейкоб Зума и президент Российской Федерации Владимир Путин на церемонии приветствия лидеров БРИКС - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 18.01.2023
بریکس به دنبال ارز جایگزین بجای دالر است
قابل ذکر است که اخیراً دالرزدایی به یک روند عینی جهانی تبدیل شده است که با بی اعتمادی فزاینده به مکانیزم های مالی ایجاد شده توسط کشورهای غربی توضیح داده می شود. در این راستا، نه تنها اعضای بریکس، بلکه تعدادی از کشورهای دیگر نیز در تلاش برای کاهش وابستگی خود به دالر امریکا، به فکر یافتن ارزهای جایگزین برای ارز آمریکایی هستند.
پیش از این، سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه، نقش فزاینده ارزهای ملی در تسویه حساب های متقابل با سایر کشورها را یکی از موضوعات محوری اجلاس بریکس خوانده بود.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала