گزارش جبهه مقاومت از تلفات 12 روز درگیری با طالبان در بدخشان

© National Resistance Front of Afghanistanکشته شدن بیش از 300 جنگجوی طالبان در درگیری با جبهه مقاومت 
کشته شدن بیش از 300 جنگجوی طالبان در درگیری با جبهه مقاومت  - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 19.08.2023
Telegram
جبهه مقاومت: در 12 روز جنگ در بدخشان 45 طالب کشته شده اند.
به گزارش اسپوتنیک،به نقل از جبهه مقاومت، 45 طالب در نبردهای 12 روزه نیروهای مقاومت با هراس افگنان طالب در بدخشان کشته‌و‌زخمی شدند.
جبهه مقاومت در صفحه X خود نوشته است که طالبان* 12 روز پیش حملات گسترده ای را بر مواضع نیروهای جبهه مقاومت ملی در ولسوالی‌های شهدا و ساحه شیوه ارغنج‌خواه ولایت بدخشان آغاز کردند که با مقاومت نیروهای مقاومت ملی مواجه شد.

در این گزارش آمده است که "در این نبردها 18 طالب توسط نیروهای جبهه مقاومت ملی به کشته شدند و 27 تن دیگر زخمی شدند. هم‌چنین 4 واسطه نظامی هراس افگنان طالب منهدم گردید. دشمن در این نبردها، جنگجویان زیادی از قول‌اردوی کندز و قطعات ویژه بدری و نیروهای سرحدی شان را به بدخشان اعزام کرده تا رعب و وحشت بیشتری ایجاد کند اما نیروهای شجاع مقاومت ملی با متانت و شجاعت بی‌نظیر به دفاع از مواضع خود پرداخته و در برابر دشمن متجاوز ایستادگی کردند."

طبق گزارش منابع اطلاعاتی جبهه مقاومت ملی، رقم تلفات دشمن در این نبردها به مراتب بیشتر از آمار بدست آمده است، اما به دلیل نامساعد بودن جغرافیای جنگ و تلاش دشمن در پنهان کاری تلفات، آمار فوق الذکر تأیید گردیده است.
در این گزارش دربارره تلفات جبهه مقاومت نوشته شده است که " در این نبردها، 4 تن از رزمندگان دلیر جبهه مقاومت ملی به ‌شمول فرمانده طاهر جام شهادت نوشیده و 2 تن دیگر از مقاومتگران نیز زخم برداشته اند."
علی میثم نظری - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 18.08.2023
نظری: اعضای جبهه مقاومت به شمول استخبارات به 5000 نفر می‌رسد
گفته شده است "که نبردها در بدخشان کماکان به شکل پراکنده جریان دارد و نیروهای مقاومت ملی در دفاع از مردم و سرزمین شان در برابر نیروهای تروریستی متجاوز به مبارزه خویش برای بیرون راندن دشمن از ساحه ادامه می‌دهند.
طالبان*_ این گروه به دلیل فعالیت های تروریستی تحت تحریم های سازمان ملل قرار دارد.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала