نشست بریکس نقش رسانه ها به عنوان عامل شهرت و نفرت ارزیابی کرد

© Photo / www.theuglytruth.wordpress.comبریکس
بریکس - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 05.08.2023
Telegram
این هفته نمایندگان جوانان برزیل، روسیه، هند، چین و آفریقای جنوبی در شهر اولیانوفسک روسیه گرد هم می آیند تا درباره نقش رسانه ها در ساختن دنیای چندقطبی بحث کنند.
به گزارش اسپوتنیک، جوانان کشورهای بریکس در شهر اولیانوفسک روسیه و منطقه گرد هم آمدند تا درباره نقش رسانه ها در شکل دادن به جهان چند قطبی بحث کنند. اسپوتنیک برزیل با جوانان برزیلی، چینی، هندی و آفریقای جنوبی صحبت کرد تا راهبردهای آنها برای شکستن انحصار رسانه های غربی را بیابد.
این هفته نمایندگان جوانان برزیل، روسیه، هند، چین و آفریقای جنوبی در شهر اولیانوفسک روسیه گرد هم می آیند تا درباره نقش رسانه ها در ساختن دنیای چندقطبی بحث کنند.
به عنوان بخشی از سومین کمپ بین المللی جوانان BRICS، شرکت کنندگان در سمینارهایی با کارشناسان ارتباطات کشورهای عضو بلوک شرکت می کنند و همچنین تحت آموزش های عملی قرار می گیرند که در آن نحوه انجام مصاحبه، پوشش رویدادهای بین المللی و شناسایی اخبار جعلی را می آموزند.
این دیدار با حضور برزیلی ها، هم در بین کارشناسان و هم نمایندگان جوانان همراه بود. یکی از هماهنگ کنندگان این هیئت، هنریک دومینگز، دانشجوی کارشناسی ارشد در رشته تجارت بین الملل در دانشگاه اقتصاد ایالتی سن پترزبورگ است.
دومینگز در مصاحبه با اسپوتنیک برزیل گفت: هدف از این رویداد توسعه روابط بین جوانان کشورهای بریکس برای ایجاد زمینه ای برای تحکیم واقعیتی جدید در سناریوی جیوپلیتیکی است. موضوع این رویداد که به بحث در مورد مسائل ارتباطات و رسانه اختصاص دارد، با هدف سیستم ارتباطی "غرب زدایی"، همکاری متقابل بین کشورها و مبارزه با تبلیغات و اخبار جعلی است.
به گفته برگزارکنندگان این رویداد، مطالب رسانه های غربی در مورد کشورهای بریکس به گسترش کلیشه ها و تعصبات علیه این کشورها کمک می کند که تقویت همکاری رسانه ای برای انتشار اطلاعات عینی در مورد برجام را ضروری می کند. به گفته دومینگز، نقش رسانه ها در شکل دادن به افکار عمومی در مورد موضوعات مختلف، از ورزش گرفته تا سیاست بین المللی، کلیدی است.
دومینگز گفت: رسانه‌ها می‌توانند باعث شوند که مردم یک ورزشکار، یک هنرمند، یک سیاستمدار و حتی یک کشور را دوست داشته باشند یا از آن متنفر باشند.
ارتباط با جوانان چین، هند و آفریقای جنوبی برای این برزیلی که فعالانه در انجمن های بریکس شرکت می کند چیز جدیدی نیست.
این جوان برزیلی می‌گوید: "تبادل دیدگاه‌های چندفرهنگی و کاملاً متنوع که در هر رویداد BRICSانجام می‌شود، همیشه چیزی است که من تلاش می‌کنم به آموزش‌هایم اضافه کنم. ابتکار BRICS مهم و نشان دهنده این زمینه جیوپلیتیکی جدید است، زیرا هر یک از کشورها رهبری منطقه ای را اعمال می کنند."
هارشیتا شارمای جوان هندی اهل جیپور نیز معتقد است که فعالیت های بریکس باید مهارت های حرفه ای او را بهبود بخشد.
هارشیتا شارما در مصاحبه با اسپوتنیک برزیل گفت: "من عاشق روابط بین الملل هستم، برای من جالب است که در وزارت امور خارجه کشورم کار کنم، بنابراین می خواهم تجربه عملی بیشتری در این زمینه کسب کنم. برای من مهم است که ببینم مردم در سراسر جهان چگونه متحد می شوند. "قدرت نرم" کشورها در عمل چگونه کار می‌کند و چه چیزی می‌توانم به یادگار بگذارم تا جهان را به مکانی بهتر تبدیل کنم."
به نظر او، جوانان کشورهای بریکس باید راه‌هایی را برای "غلبه بر هژمونی و تمایل به تک قطبی در نظام بین‌الملل" مورد بحث و بررسی قرار دهند. او گفت: "ما می توانیم برای شکستن این انحصار متحد شویم."
با وجود تمرکز بر رسانه، جوانانی که برای شرکت در مجمع انتخاب شده اند، در زمینه های مختلف تجربه دارند. به عنوان مثال، هوآ مینگ کیانگ از چین در حال شروع دکترای خود در علوم اطلاعات در دانشکده عالی اقتصاد دانشگاه تحقیقات ملی است.
هوآ مینگ کیانگ در مصاحبه با اسپوتنیک برزیل گفت: "از زمانی که برای زندگی در روسیه نقل مکان کردم نه تنها در قالب بریکس، در بسیاری از مجامع بین المللی، شرکت کرده ام. "من دوست دارم با مردم کشورهای دیگر ارتباط برقرار کنم و ایده ها را تبادل کنم. در این جلسات، چیزهای مفید زیادی یاد می‌گیرم که می‌توانم از آنها در تحقیقات علمی خود استفاده کنم."
سومین کمپ جوانان BRICSهمچنین بستری برای نشست های مقامات دولتی درگیر در اجرای سیاست های دولتی و ارزیابی اثربخشی فعالیت های آنها است. این دقیقا همان چیزی است که Onalerona Mahuma، سخنگوی آژانس ملی توسعه جوانان آفریقای جنوبی (NYDA) به دنبال آن است.
ماهوما در مصاحبه با اسپوتنیک برزیل گفت: "من مشتاقانه منتظرم تا یاد بگیرم مقامات سایر کشورهای بریکس چگونه اهدافی را تعیین کرده و سیاست های جوانان را اجرا می کنند." علاوه بر این، من واقعاً می خواستم روسیه را بشناسم و به بحث در مورد جوانان در سطح بین المللی ادامه دهم.
امسال، آفریقای جنوبی ریاست بریکس را بر عهده دارد، بنابراین در اواسط جولای کنفرانس جوانان بریکس در دوربان برگزار می شود و در 22 تا 24 آگوست، نشست سران کشورهای این بلوک در ژوهانسبورگ برگزار می شود.
Флаги стран-участников БРИКС - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 04.08.2023
روسیه تجربیات خود را در زمینه طبابت با کشورهای بریکس به اشتراک می‌گذارد
ماخوما می‌گوید: "برگزاری این نوع رویدادهای بین‌المللی برای جوانان آفریقای جنوبی بسیار مفید است، زیرا نرخ بیکاری جوانان بسیار بالاست. این رویدادها همچنین به ما کمک می‌کند تا جوانانی را که هنوز نمی‌دانند بلوک بریکس چیست، آگاه کنیم."
از 1 تا 3 اگست، 60 شرکت کننده در سومین اردوی جوانان BRICS در هتلی در حومه منطقه اولیانوفسک، در ساحل ولگا گرد هم آمدند. از 3 تا 6 اگست، این گروه در منطقه مرکزی اولیانوفسک خواهد بود، جایی که آنها پروژه های رسانه ای را با هدف بهینه سازی توزیع اخبار در مورد کشورهای بریکس در سراسر جهان ارائه خواهند کرد.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала