به رسمیت شناختن افغانستان، توانائی سرمایه گذاری کشور را توسعه و اقتصاد آنرا رشد می دهد

© Photo / Embassy of Russia in Kabul / Embassy of Russia in KabulЗдание посольства России в Кабуле, Афганистан
Здание посольства России в Кабуле, Афганистан - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 07.07.2023
Telegram
اختصاصی
سرقنسولگری روسیه پس از یک و نیم سال، فعالیت خود را از سر گرفته اظهار داشت که غیرممکن بود این کار را انجام ندهیم - ما باید فرصتی را برای شهروندان روسی و افغانی که در شمال افغانستان زندگی می کنند فراهم کنیم تا خدمات قنسولی را در حجم مورد نیاز دریافت کنند.
به گزارش اسپوتنیک، الکسی پریرزف سرقنسول روسیه در افغانستان (مزارشریف) طی مصاحبه اختصاصی با اسپوتنیک افغانستان در مورد چگونگی تغییر وضعیت امنیتی در شمال این کشور با ورود طالبان و وظایف پیش روی طالبان صحبت کرده گفت که قانون مدنی در مزارشریف پس از از سرگیری کار اخیر آن (قانون مدنی در تابستان 2021 به دلیل وضعیت دشوار امنیتی در افغانستان بسته شد)، چقدر افغانستان برای سیاحت روسیه امن است، علاقه تاجران و سرمایه گذاران روسی در افغانستان و همچنین موانع همکاری های تجارتی و اقتصادی بین دو کشور است.
سفارت افغانستان در واشنگتن - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 17.03.2022
مسدودشدن سفارت و دو قنسولگری افغانستان در امریکا
- سرقنسولگری روسیه پس از یک و نیم سال کار خود را از سر گرفت. وضعیت امنیتی شمال افغانستان را چگونه ارزیابی می کنید، تهدید چقدر بزرگ است؟
بلی، تقریبا یک و نیم سال بعد، و غیرممکن بود که این کار را انجام ندهیم - ما باید فرصتی را برای شهروندان روسی و افغانی که در شمال افغانستان زندگی می کنند فراهم کنیم تا خدمات کنسولی را در حجم مورد نیاز دریافت کنند: کسی که ازدواج های بین قومی دارد و فرزندان روسی دارد، کسی که در روسیه یا اتحاد جماهیر شوروی تحصیل کرده است. و یک نفر فقط می خواهد تحصیلات ما را بگیرد، از جمله از طریق سهمیه های ارائه شده به افغانستان. تجدیدنظریات متنوع هستند و هر مورد انفرادی است. در مورد تهدید تروریستی، البته، مقامات فعلی باید در این عرصه فعالیت کنند: هسته های سازمان های تروریستی بین المللی که در دوره حضور آمریکایی ها در افغانستان حفر کرده اند، به طور دوره ای با انفجارهای نظامی خود را احساس می کنند، اما بیشتر اینها هستند. اقدامات را مشخص کنید جالب است که بسیاری از ساکنان محلی که علاوه بر تماس های رسمی با آن ها توانستیم گفت و گو کنیم، حتی وضعیت فعلی شمال را بر خلاف دوره جمهوری که در اکثر استان ها روزانه وجود داشت، طبیعتا آرام ارزیابی می کنند. درگیری شدید بین طرفین درگیر
- فعالیت سرکنسولگری اکنون بر روی چه جنبه هایی از کار متمرکز است؟
سفارت روسیه در کابل  - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 12.03.2023
تاکید سفارت روسیه در کابل بر مبارزه ای قاطعانه و سازش‌ناپذیر با تروریسم
- مسائل تخنیک اصلی مربوط به حصول اطمینان از عملکرد روان مجتمع خدماتی و مسکونی ما قبلا حل شده است، تجهیزات کنسولی پیکربندی و آزمایش شده است. در حال حاضر، ما در حال تعیین پارامترهای پذیرش کنسولی هستیم و همچنین در حال کار بر روی اقدامات امنیتی لازم برای راه اندازی کار در مقیاس کامل با کل محدوده خدمات کنسولی هستیم. اطلاعات به روز شده به زودی در سایت سرکنسولگری قرار خواهد گرفت.
- رسانه های افغانستان اخیرا از هجوم گردشگران خارجی به مناطق مختلف کشور خبر داده اند. فکر می کنید اکنون سفر در سراسر کشور یا حداقل در اطراف بلخ چقدر امن است؟ آیا علاقه ای از سوی گردشگران روسی وجود دارد؟
- موضع وزارت خارجه روسیه در این مورد در یکی از مصاحبه های اخیر زین کابلوف نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه در امور افغانستان به تفصیل توضیح داده شده است. وضعیت امنیتی عمومی در کل کشور همچنان متشنج است، توصیه به شهروندان روسیه یکسان است - از سفرهای توریستی به افغانستان خودداری کنند. ما علاقه به بازدید از آن را، اول از همه، در میان گردشگران افراطی و وبلاگ نویسان سفر، که متأسفانه، خطرات چنین کاری را دست کم می گیرند، ثابت می کنیم. از زمان از سرگیری کار ما در ولایت بلخ، ما قبلاً توانسته ایم به چندین گردشگر از روسیه که در اینجا در وضعیت دشواری قرار گرفته اند، هم اطلاعات و هم مرجع و کمک عملی ارائه دهیم.
- چه پروژه های تجاری و سرمایه گذاری در حال حاضر با مقامات افغانستان در حال بحث است؟ چه مشکلاتی برای اجرای آنها وجود دارد؟
- جریان اصلی مسائل اقتصادی اکنون از بخش تخصصی سفارت روسیه در کابل می گذرد. سرکنسولگری نیز به نوبه خود آماده ارائه کمک عملی "بر روی زمین" است - برای حل مشکلاتی که کارآفرینان ما در منطقه کنسولی با آن مواجه هستند، از جمله در پست بازرسی بزرگ تجارت و حمل و نقل خودرو و راه آهن حیرتان. به هر حال، حدود یک ماه پیش، یک محموله از کمک های بشردوستانه غذایی روسیه (945 تن) به عنوان بخشی از اجرای کمک اصلی فدراسیون روسیه به صندوق برنامه جهانی غذای سازمان ملل به آنجا رسید.
Полиция возле ворот школы при российском посольстве в Варшаве - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 30.04.2023
چندرسانه ای
حمله مقامات پولند به قلمرو مکتب سفارت فدراسیون روسیه در ورشو
- آیا در این مرحله درخواست و علاقه ای از سوی شرکت های روسی برای همکاری تجاری و اقتصادی با افغانستان وجود دارد؟ چه حوزه‌ها/محصولات/کالاهای مورد علاقه تجارت روسیه هستند؟
- علاقه شرکت های روسی به همکاری های تجاری و اقتصادی با افغانستان دائمی است، عملیات صادرات و واردات به طور منظم انجام می شود، از جمله محصولات کشاورزی و مواد سوختی و روان کننده. علاوه بر این، شرکت مشترک روسیه و افغانستان آسترا به کار فعال خود ادامه می دهد. در صورت عادی شدن تدریجی وضعیت امنیتی در افغانستان - و رهبری طالبان در این راستا گام‌های مشخصی برمی‌دارد - ممکن است تقاضای شرکت‌های ما برای مشارکت در پروژه‌های سرمایه‌گذاری افزایش یابد، اما صحبت در مورد آن خیلی زود است. این.
- آیا سفر هیئت های روسی به افغانستان پیش بینی می شود؟ اگر بله، پس چه زمانی؟
- تاکنون هیچ بازدیدی از قلمرو منطقه کنسولی ما برنامه ریزی نشده است.
-عدم پیشرفت در به رسمیت شناختن طالبان از سوی جامعه جهانی تا چه اندازه مانع از تطبیق پروژه های موجود و انعقاد موافقت نامه های جدید می شود؟
- من همچنان مسدود کردن دارایی های افغانستان و تحریم های مالی و اقتصادی مرتبط با اعلام امارت اسلامی را عامل اصلی بازدارنده می دانم. با این حال، بسیاری از فرآیندهای اقتصادی در افغانستان، به ویژه آنهایی که مربوط به تعامل در سطح تجارت خصوصی است، قبلاً با شرایط کنونی سازگار شده است. اما مسلماً رسمی شدن حکومت کنونی افغانستان در عرصه حقوق بین الملل، ظرفیت سرمایه گذاری این کشور را گسترش داده و به توسعه اقتصادی آن انگیزه مضاعفی می بخشد.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала