پوتین: روسیه از برنامه های افغانستان برای اجرای پروژه های بزرگ اقتصادی آگاه است

پنجمین نشست دبیران شورای امنیت درباره مسائل افغانستان در مسکو
پنجمین نشست دبیران شورای امنیت درباره مسائل افغانستان در مسکو  - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 08.02.2023
Telegram
رئیس جمهور روسیه در نشست دبیران شورای امنیت کشورها درباره افغانستان گفت: روسیه از برنامه های افغانستان برای اجرای پروژه های بزرگ اقتصادی آگاه است
به گزارش اسپوتنیک، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه روز چهارشنبه در نشستی با دبیران شوراهای امنیت چندین کشور درباره موضوع افغانستان در کرملین گفت: مسکو با رهبری افغانستان در کابل تماس برقرار کرده است، طرف روسی از برنامه های اجرای پروژه های بزرگ اقتصادی که می تواند وضعیت را در اقتصاد افغانستان تثبیت کند آگاه است.
Президент РФ Владимир Путин во время обращения - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 08.02.2023
پوتین: درگیری در اوکراین از اهمیت وضعیت افغانستان نمی کاهد
پوتین گفت: "ما با رهبری افغانستان در کابل تماس برقرار کرده ایم. می دانیم که برنامه های خوبی برای اجرای پروژه های بزرگ اقتصادی وجود دارد که می تواند وضعیت را در اقتصاد تثبیت کند".
یادآوری می کنیم، که امروز پنجمین نشست چندجانبه دبیران شوراهای امنیت درباره مشکل افغانستان در مسکو برگزار شد. در این مراسم نمایندگان عالی مسئول مسائل امنیتی از کشورهای هند، ایران، قزاقستان، قرقیزستان، چین، تاجیکستان، ترکمنستان و ازبیکستان حضور داشتند. نیکلای پاتروشف، دبیر شورای امنیت فدراسیون روسیه، از روسیه نمایندگی می کرد. شرکت کنندگان در پنجمین نشست چندجانبه در مورد مسائل امنیت بین المللی با تاکید بر حل و فصل وضعیت افغانستان بحث و تبادل نظر کردند. پاتروشف به ویژه گفت، که مقامات افغانستان اکنون پیامدهای هرج و مرج به جا مانده از سوی ایالات متحده را تجربه می کنند و وضعیت در کشور به سرعت رو به وخامت است.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала