پوتین: درگیری در اوکراین از اهمیت وضعیت افغانستان نمی کاهد

© Sputnik / Russian Presidential Press Office /  مراجعه به بانک تصاویر Президент РФ Владимир Путин во время обращения
Президент РФ Владимир Путин во время обращения - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 08.02.2023
Telegram
رئیس جمهور روسیه در نشست دبیران امنیت کشورها درباره افغانستان گفت: درگیری ها در اوکراین از اهمیت وضعیت در افغانستان نمی کاهد.
به گزارش اسپوتنیک، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه روز چهارشنبه در نشستی با دبیران شوراهای امنیت چندین کشور درباره موضوع افغانستان در کرملین گفت: وجود پتانسیل درگیری در جهان، از جمله در جهت اوکراین، از اهمیت وضعیت در افغانستان نمی کاهد، روسیه خواهان نقاط تنش جدید در نزدیکی مرزهای جنوبی نیست.
16 сентября 2022. Президент РФ Владимир Путин в Самарканде. - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 08.02.2023
پوتین: پس از گریز امریکا از افغانستان، تروریستان بین المللی در آنجا فعال تر شدند
پوتین گفت: ""روشن است که امروز پتانسیل های درگیری زیادی در جهان وجود دارد، درگیری های زیادی وجود دارد، و ما درگیری های زیادی نه چندان دور از روسیه، از جمله در جهت اوکراین، داریم. ما به خوبی درک می کنیم، ما از این آگاه هستیم. اما این از اهمیت وضعیت افغانستان نمی کاهد. برای ما همیشه اهمیت داشت و امروز اهمیتی دوچندان دارد، زیرا نمی خواهیم دیگر نقاط تنش در نزدیکی مرزهای جنوبی ما ایجاد شود".
یادآوری می کنیم، که امروز پنجمین نشست چندجانبه دبیران شوراهای امنیت درباره مشکل افغانستان در مسکو برگزار شد. در این مراسم نمایندگان عالی مسئول مسائل امنیتی از کشورهای هند، ایران، قزاقستان، قرقیزستان، چین، تاجیکستان، ترکمنستان و ازبیکستان حضور داشتند. نیکلای پاتروشف، دبیر شورای امنیت فدراسیون روسیه، از روسیه نمایندگی می کرد. شرکت کنندگان در پنجمین نشست چندجانبه در مورد مسائل امنیت بین المللی با تاکید بر حل و فصل وضعیت افغانستان بحث و تبادل نظر کردند. پاتروشف به ویژه گفت، که مقامات افغانستان اکنون پیامدهای هرج و مرج به جا مانده از سوی ایالات متحده را تجربه می کنند و وضعیت در کشور به سرعت رو به وخامت است.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала