وزیر امور خارجه ایران: همکاری با افغانستان در مبارزه با تروریسم ضروری است

© AFP 2023 / Stringerگزارش روزنامه المستقبل از دلایل تغییر امیر عبداللهیان
گزارش روزنامه المستقبل از دلایل تغییر امیر عبداللهیان - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 12.01.2023
Telegram
، حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در تماس تلفنی با امیرخان متقی سرپرست وزارت خارجه افغانستان، بر ضرورت همکاری با افغانستان در مبارزه با تروریسم تاکید کرد.
به گزارش اسپوتنیک، حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران روز پنجشنبه با امیر خان متقی که در دولت موقت افغانستان که توسط جنبش رادیکال طالبان تشکیل شده بود، به عنوان وزیر امور خارجه منصوب شد، تماس گرفت. این بیانیه در کانال رسمی تلگرامی وزارت امور خارجه ایران منتشر شده است.
در این بیانیه آمده است: "حمله تروریستی دیروز در ورودی وزارت خارجه افغانستان بسیار تأسف آور است، ما آن را به شدت محکوم می کنیم. همچنین به خانواده های قربانیان ابراز همدردی می کنیم و برای مجروحان شفای عاجل دعا می کنیم."
به گفته عبداللهیان، این حمله تروریستی در کابل و حمله تروریستی در شهر شیراز ایران که در 5 اکتوبر 2022 رخ داد، "ریشه های مشترکی دارند." وی گفت: برای مبارزه با این امر باید یک سیاست واحد داشته باشیم و برای این امر لازم است با همه نیروها در مبارزه با تروریست ها همکاری کنیم.
احمد الله متقی، معاون دفتر نخست وزیری در دولت موقت طالبان، روز چهارشنبه در توییتی نوشت که یک بمب گذار انتحاری تلاش کرد تا به وزارت خارجه نفوذ کند. مهاجم توسط نگهبانان درب ساختمان کشف شد و پس از آن انفجاری به راه انداخت. روزنامه هشت صبح به نقل از منابع از 21 کشته و 25 زخمی در این انفجار خبر داد. به گزارش اعماج نیوز، دولت اسلامی در خراسان، شاخه ای از سازمان تروریستی دولت اسلامی (داعش) مسئولیت این حمله را بر عهده گرفت.
ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران   - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 11.01.2023
نکوهش یورش انتحاری امروز از سوی ایران و بریتانیا
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала